Menu

Backlink Search Engine Optimization

Backlink Search Engine Optimization is a widely overlooked website strategy for many companies, groups and individuals.

Blog Component

2021 SEO Stratejileri Belli oldu - 2021 Search Engine Optimization | 2021 Arama Motoru Optimizasyonu

SEO 2021'de arama motoru optimizasyonu için eksiksiz bir kılavuz. Sesli arama, video, arama amacı, yeni sayfa içi SEO teknikleri ve daha fazlası gibi SEO trendleri hakkında bilgi edinin.

kaynak: https://ask4seo.com/blog/seo

2021 seo içindekiler - Arama motoru optimizasyonu

 1. Temel Web Hayati Değerleri

 2. Google Geçiş Sıralaması

 3. Öne Çıkan Snippet'ler için Optimize Edin

 4. Görsel Aramanın Yükselişi

 5. Etki Alanı Yetkilisi 2.0

 6. Video Dalgalanmaya Devam Ediyor

 7. Ana Arama Amacı

 8. Azalan TO'larla Mücadele

 9. 2021 için Hızlı SEO İpuçları

2021 seo

SEO Bölüm 1: Temel Web Hayati Değerleri

Google'a nazaran, çekirdek ağ yaşamsal organları vardır SEO 2021 senesinde bir liste unsur haline gidiyor . Ve bu kısımda, sitenizi bu gelecek google güncellemesine iyi mi hazırlayacağınızı tam olarak göstereceğim.

Temel web vitals, Google'ın son derece önemli olduğunu düşündüğü üç belirli web sayfası deneyimi ölçümlerinden oluşan bir settir:

 • En büyük zengin içerikli boya
 • İlk giriş gecikmesi
 • Kümülatif düzen kayması
Google'a göre, temel web vitals sıralamaları doğrudan etkileyecek.

Bununla birlikte, sitenizin temel web özelliklerini optimize ETMEMENİZ için hiçbir neden yok. Bu yüzden üzerinde çalışmak için biraz zaman ayırmak mantıklı. Nasıl yapacağınız burada.

Temel web hayati puanlarınızı nasıl i̇yileştirebilirsiniz?
Açık olmak gerekirse: Temel web verilerinizi iyileştirmek için atacağınız tam ismimlar sitenize bağlıdır. Örneğin, shopify'da çalışan bir site, wordpress'te çalışan bir site ile karşılaştırıldığında farklı olacaktır. Bununla beraber, neyi düzeltmeniz icap ettiğini bulmak için kullanabileceğiniz süreç burada.

İlk olarak, Google Arama Konsolunu açın ve "Temel Web Vitals" ı tıklayın. Ardından, sitenizdeki sayfaların nasıl yığıldığına bakın. (Temelde masaüstü puanlarını görmezden geliyorum. Google'ın mobil öncelikli endeksi , mobil puanların gerçekten önemli olduğu anlamına gelir).

"Kötü URL'lere" gerçekten sıfır girmek istiyorsunuz.
Kanımca Google, kötü URL'leri iyi URL'leri artırmaktan daha fazla cezalandıracak. Dolayısıyla, URL'lerinizi kırmızıdan çıkarmaya öncelik vermek istiyorsunuz.

Yine, bununla nasıl başa çıkacağınız, büyük ölçüde mücadele ettiğiniz temel web'e bağlıdır.

Örneğin, sayfalarımın bir kısmının CLS puanı düşük. Bu yüzden sayfaların yüklenirken kararlılığını iyileştirmek için çalıştık.

Temel Web Yaşamsal Değerlerini Nasıl Geliştirdik?

Google yaklaşan sayfa deneyimi güncellemesini duyurduğunda, bir değişiklik yapmamız gerektiğini fark ettim.

Backlinko'nun yükleme süreleri yavaştı. Çok yavaş. Denemek eksikliğinden değildi. Hafif bir WordPress teması kullandık. Görsellerimizi sıkıştırdık. Ve dahası.

Ama gerçek şuydu: Backlinko'nun sayfaları BÜYÜK idi. Bazı yayınlarımızda 40'tan fazla yüksek çözünürlüklü ekran görüntüsü vardı. Artı görseller, gömülü videolar ve hareketli resimler.

Mesele şu ki, bu sıralamalarımıza hiç zarar vermedi. Arama motoru sıralama faktörleri analizimizin sayfa hızı ve sıralamalar arasında bir ilişki bulamadığı düşünüldüğünde bu mantıklı . Ancak bu güncelleme farklıydı. Google sadece sayfa yükleme hızına bakmıyordu. Kullanıcı deneyimini doğrudan ölçmeye çalışacaklardı.

Başka bir deyişle: bu sefer ortalıkta dolaşmıyorlardı.

Ben de çalışmalıyım.

Spesifik olarak, Backlinko'nun kodunu elden geçirmek için bir ajans tuttum. Şimdi Next.js'de çalışıyor.

Ucuz değildi. Ya da kolay.

Ancak sonuçta bu, temel web yaşamsal puanlarımızı önemli ölçüde iyileştirdi. Neyse ki, muhtemelen sitenizin kodunu tamamen elden geçirmeniz gerekmiyor. Backlinko, benzersiz bir durumdaydı. Bu yüzden sert önlemler almak zorunda kaldık.

Ancak, yukarıda özetlediğim ipuçlarını kullanarak 10 üzerinden 9'unda temel web yaşamsal puanlarınızı artırabilirsiniz.

Ve bununla birlikte, 2. bölümün zamanı geldi.

2021 SEO Bölüm 2: Google Geçiş Sıralaması

Ekim ayında google, "passages" adlı yeni bir arama teknolojisini duyurdu . Bu özellik, google'ın bir sayfanın belirli bölümlerini ("pasaj") bağımsız olarak sıralamasına olanak tanır. Bu özellik, tüm aramaların% 7'tepsi etkileyecek ve bu çok büyük bir sayı. (bir bağlama oturtmak gerekirse, google penguin tüm sorguların yalnızca % 3,1'ini etkiledi .)

Bu yeni google sıralama unsurü için nasıl optimize edileceğini görelim.

Google Passage Ranking Nasıl Çalışır?

Pasajlar, Google'ın belirli bir sayfadaki belirli, alakalı pasajları sıralamasına olanak tanır. Sadece sayfanın kendisi değil. (Öne Çıkan Snippet'lerin güçlendirilmiş bir sürümü gibi.)

Yani YALNIZCA Google yerine tüm sayfanın alaka düzeyini hesaba katın. Artık o sayfanın belirli bir bölümünün alaka düzeyini de boyutlandıracaklar. Bununla birlikte, Google yine de tüm sayfaları değerlendireceklerini açıkça belirtti. Dolayısıyla, backlink, sayfa içi SEO, UX sinyalleri ve Google'ın diğer sayfa düzeyinde sıralama faktörleri geçerli olmaya devam edecek. Tek fark, tek bir sayfanın artık daha fazla sıralama şansı olmasıdır. Yani, sayfanın optimize edildiğini ve düzenlendiğini varsayarsak.Tam olarak şimdi anlatacağım konu bu.

SEO için içeriğinizi Ayrı Bölümlerde Düzenleyin

Evet, Google sayfanızın pasajlarını yarı bağımsız olarak sıralayacaktır. Ancak bu, düzensiz bir sayfayı kolayca bölebilecekleri anlamına gelmez.

Neden? Google artık her bölüme mini bir web sayfası gibi bakabilir. Bu, içeriğinizin özel bölümlere ayrılması gerektiği anlamına gelir. Ve her bölüm belirli bir alt konuyu kapsamalıdır. Bunu zaten yapıyor olabilirsiniz. Değilse, geri dönmenizi ve içeriğinizi ÇOK anlaşılır bölümler halinde düzenlemenizi öneririm.

Örneğin, sitemdeki şu sayfaya bir göz atın: " SEO " (Her bölümün bir H3 alt başlığı vardır) Bu şekilde Google, her H3'ün altındaki içeriği mini bir web sayfası olarak ele alabilir. Ve buna göre sıralayın.

Uzun Form İçeriğini İkiye Katlayın

KULLANILAN uzun biçimli içeriğin dezavantajı, bazen daha odaklı bir sayfayla yenilebilmenizdir.

Örneğin, sayfanızda blog yazısı tanıtımları yazmakla ilgili bir bölüm olduğunu varsayalım.

Ve başka birinin yazı tanıtımları yazmaya adanmış tam bir sayfası vardı. Bazı durumlarda Google, tanıtım gönderileriyle ilgili tüm sayfayı size göre sıralar. Bunun nedeni rakibinizin sayfasının% 100 bu konuyla ilgili olmasıdır. Ve Google için bu sayfa, daha iyi tanıtımlar yazmak isteyen biri için daha iyi bir UX olabilir. Ama bu değişmek üzere. Bugün, Google tek bir uzun biçimli içeriği 5, 10 ve hatta 100 benzersiz bölüme ayrıştırabilir. Ve her birinin Google'da iyi bir sıralama şansı var. Yani evet, uzun biçimli içerik zaten SERP'lerde bir sıralama avantajına sahipti .

Artık Google tek bir sayfayı farklı bölümlere ayırabildiğine göre, uzun biçimli içeriğin 2021'de SEO için daha da iyi çalışmasını bekleyebilirsiniz.

2021 yılında SEO ayarları, öne çıkan snippet'ler için optimize edin

SEMrush'a göre , tüm arama sonuçlarının% 6,83'ünde Öne Çıkan Snippet var. Ve evet: Öne Çıkan Snippet'ler 1 numaralı noktadan BİRÇOK tıklama çalıyor.

(Söylemek istediğim gibi: "# 0, yeni 1 numara")

Soru: İçeriğinizin Öne Çıkan Snippet'te görünmesini nasıl sağlıyorsunuz?

İşte bu bölüm bununla ilgili.

Yakın zamanda Öne Çıkan Parçacıklar için sıralamaya öncelik vermeye karar verdim. Ve bir avuç Öne Çıkan Snippet sıralamasından 390'ın üzerine çıkmamıza yardımcı oldu .

1. Öne Çıkan Snippet fırsatlarını bulun

SEO'daki çoğu şey gibi, ilk adım anahtar kelime araştırmasıdır .

Zaten sıraladığınız anahtar kelimeler.

VE

Öne Çıkan Snippet'e sahip anahtar kelimeler. Şimdiden sıraladığınız anahtar kelimelere odaklanmak neden önemlidir? Tüm Öne Çıkan Snippet'lerin% 99,58'i , o terim için ilk sayfada yer alan sayfalardandır. Dolayısıyla, henüz ilk 10'da yer almadıysanız, Öne Çıkan Metin Parçacığı noktasında sıralama şansınız sıfırdır.

Öne Çıkan Snippet Fırsatlarını nasıl bulursunuz? Ahrefs "Organik Anahtar Kelimeler" raporu. Sıraladığınız anahtar kelimeleri gösterir… ayrıca Öne Çıkan Metin Parçacığı da vardır:

2. Sayfanıza "Snippet Bait" ekleyin

"Snippet Bait", Öne Çıkan Metin Parçacığı bölümünde sıralanmak için özel olarak tasarlanmış 40-60 kelimelik bir içerik bloğudur.

Neden 40-60 kelime?

Eh, SEMrush yaklaşık 7 milyon Öne Çıkan Snippet'i analiz etti . Ve en Öne Çıkan Parçacıkların 40-60 kelime uzunluğunda olduğunu buldular.

3. İçeriğinizi diğer Öne Çıkan Snippet türleri için biçimlendirin

Snippet Bait, aşağıdaki gibi "Paragraf Parçacıkları" için en iyi sonucu verir: Paragraf snippet'leri tüm Öne Çıkan Snippet'lerin% 81,9'unu oluştursa da… … Onlar tek değil. Liste Parçacıkları için sıralama yapmak istiyorsanız… Listenizdeki her öğe için H2 veya H3 alt başlıklarını kullanın. (Bunun doğru ayarlanıp ayarlanmadığını görmek için HTML kodunuzu manuel olarak kontrol edebilirsiniz)

Google, bu alt başlıkları içeriğinizden çekecek… ve bunları Öne Çıkan Snippet'e dahil edecek: Tablo Parçacıklarında sıralamak istiyorsanız… Google'ın verileri kolayca çekebileceği bir tablo oluşturmanız gerekir.

seo 2021

2021 SEO Ayarları Görsel Aramanın Yükselişi

Görsel Arama bir SEO oyun değiştirici midir?

Henüz değil. Ancak işlerin gidişatına bağlı olarak, görsel arama 2021'de yükselmeye hazırlanıyor.

Görsel Arama Başlıyor
Her zamankinden daha fazla insan görsel arama yapıyor. Şu istatistiklere bir göz atın:

Google Lens zaten 1 milyar kez kullanıldı

Pinterest ayda 600 milyon görsel arama alıyor

Türkiye'de tüketicilerin % 36'sı zaten görsel aramayı kullanarak alışveriş yaptığını biliyor muydunuz? Görsel aramalar ürün fotoğraflarını yansıttığında, tüketici gerçekten ne alacağını biliyor ve görerek tıklıyor. Görsel SEO 2021 yılında daha önemli olacaktır.

Görsel Arama Teknolojisi Delicesine İyi

Görsel arama hala emekleme aşamasında.

Google Lens'i mobil cihazınızda açın ve odanızın etrafındaki şeyleri taramaya başlayın. Muhtemelen hemen hemen her şeyi tanımlayabildiğini göreceksiniz.

Bugün, Google Lens 1 milyar nesneyi tanımlayabiliyor . Ve bu sayı her geçen gün artıyor. Heck, Bing'in görsel aramasını telefonumda denedim. Ve çok iyi çalışıyor. İnsanlar Görsellerle Aramak İstiyor. Kullanmaya başladığınızda, görsel aramanın aşağıdakiler için çok yararlı olduğunu hemen fark edeceksiniz:

 • Alışveriş yapmak
 • Talimatlar
 • Önemli noktaları belirleme
 • Yerel işletme incelemeleri
 • Tercüme
 • Tarifler
 • Beslenme bilgisi
 • Çok daha fazlası
Muhtemelen genç tüketicilerin% 62'sinin daha fazla görsel arama teknolojisi istemesinin nedeni budur.

Görsel Arama için Nasıl Optimize Edilir

Bu yılın başlarında, ilk görsel arama sıralama faktörleri çalışmalarından birini gerçekleştirdik. Mobil Uyumlu Sayfaların Büyük Bir Kenarı Var 10 Google Lens sonucundan 9'u Google'ın mobil uyumluluk testini geçen bir siteden geldi . Google Lens aramalarının temelde% 100'ünün mobil cihazlarda yapıldığı düşünüldüğünde, Google'ın mobil uyumlu web sitelerini tercih etmesi mantıklı geliyor.

Geleneksel Görsel SEO Hala Uygulanmaktadır

Araştırmamız, geleneksel görsel SEO tekniklerinin (görsel dosya adlarını ve alternatif metni optimize etmek gibi) Google Lens sıralamalarına da yardımcı olduğunu buldu.

Ve bu yüksek otorite sayfalarının ve sitelerin Google Lens sonuçları olarak görünme olasılığı daha yüksektir. Google Lens Sonuçları İçerik Zengin Sayfalardan Gelme Eğilimi
Google'ın, oldukça fazla metin içeren sayfalardan (ortalama 1600 kelime) Google Lens görsel sonuçlarını alma eğiliminde olduğunu gördük. İlk başta bu şaşırtıcı görünebilir. Ancak Google'ın bir sayfadaki metin içeriğinin görsel SEO için önemli olduğunu özellikle belirttiğini fark ettiğinizde , bu bulgu çok mantıklı geliyor.


SEO Bölüm 5: Etki Alanı Yetkilisi 2.0

Domain Authority eskiden bağlantılarla ilgiliydi. Artık değil. Google bugün ayrıca sitenizi Uzmanlık , Yetki ve Güvenilirlik temelinde değerlendirmektedir .

EAT olarak da bilinir.

Birçok yönden EAT, Domain Authority 2.0'dır. Ve bu bölümde, bu önemli SEO trendi hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağım. Açık olmak gerekirse: EAT yıllardır kılavuzların bir parçası olmuştur. Ancak EAT artık eskisinden daha önemli bir sıralama faktörü. Örneğin, Google'ın yeni " Arama Nasıl Çalışır " raporu, "güvenilir kaynakları" sıralamak istediklerinden bahsediyor.

SEO Uzmanı Olun (Veya Birini Kiralayın)

İçeriğinizi yazmak için rastgele serbest çalışanlar tutarsanız, başınız belada demektir. Bunun nedeni, Google'ın kendi alanlarındaki yasal uzmanlar tarafından yazılmış içeriği öne çıkarmak istemesidir. Hatta tıbbi içeriğin sağlık uzmanları tarafından yazılması gerektiğini söyleyecek kadar ileri gidiyorlar. Hatta tıbbi içeriğin sağlık uzmanları tarafından yazılması gerektiğini söyleyecek kadar ileri gidiyorlar.

Şeffaf Olun

Google muhtemelen sitenizin EAT'sini anlamak için site dışı sinyallere odaklanır . Bahsedilen:

Değerlendirici yönergeleri, sitenin kendisini değerlendirmek için çok zaman harcar.

Örneğin, yönergeler şunu belirtmektedir:

 • Sayfa hakkında kapsamlı
 • İletişim sayfası bulmak kolay
 • Kaynaklara referanslar ve harici bağlantılar
 • Gizlilik politikası ve hizmet şartları
 • Her makalenin yazar imzaları

Alıntı Alın

Google'ın EAT değerlendirmesinin çoğu web siteniz dışında gerçekleşir . Bu mantıklı. Rasgele herhangi bir kişi uzman olduğunu iddia edebilir. Ama diğer web sitelerinin sizinle aynı fikirde olmasını sağlamak? Bu tamamen farklı bir hikaye. Aslında, Google'ın yönergeleri şunları belirtir.

Yani:

Harika bir site oluşturmanın yanı sıra, başkalarının sizden ve sitenizden bir başvuru kaynağı olarak bahsetmesini nasıl sağlıyorsunuz? Öncelikle, diğer birçok güvenilir web sitesinde alıntı yapmanız gerekir.

Bunların bağlantılı sözler bile olması gerekmez.sitenizin bir bütün olarak belirli bir konuyla ilişkilendirilmesi gerekir. Yine, bu site dışı sözlere iniyor. Özellikle, alanınızdaki diğer yetkililerden bahseder. Örneğin, Ahrefs tarafından 1 numaralı SEO blogu olarak listelenmek, muhtemelen Ask4SEO'nun Google'ın gözünde itibarını artırdı.

seo
SEO Bölüm 6: Video Dalgalanmaya Devam Ediyor

Çevrimiçi video şu anda PATLATILIYOR.

Aslında, Cisco'ya göre , çevrimiçi video 2022'ye kadar tüm çevrimiçi trafiğin% 82'sini oluşturacak.

% 82!

Ve bu hala dünyanın video talebini karşılamayabilir. Her zamankinden daha fazla video olmasına rağmen, HubSpot insanların% 43'ünün DAHA FAZLA video içeriği istediğini belirtiyor .

Kısacası: Video, dijital pazarlama planlarınızın bir parçası değilse, kaçırıyorsunuz demektir. İşte bu yıl SEO'nuzu geliştirmek için videoyu nasıl kullanabileceğiniz.

Videoda Öne Çıkan Snippet'ler

Muhtemelen arama sonuçlarında daha fazla Video Öne Çıkan Parçacık fark etmişsinizdir. Aslında Google, " Öne Çıkan Parçacıklara Yeniden Giriş " raporunda Öne Çıkan Video Parçacıklarını vurguladı . Ve 2021'de Video Öne Çıkan Parçacıklardan daha fazlasını görmeyi umuyorum.

Gördüğüm kadarıyla, video içeriğinizi Öne Çıkan Parçacıklardan almak için yapmanız gereken en önemli 3 şeyi burada bulabilirsiniz.

1. İçeriğinizi Ayrı Bölümlerde Düzenleyin

Bu cok büyük.

Açık bölümler, Google'ın videonuzdaki içeriği anlamasına yardımcı olur. Bu, Google'ın videonuzdan farklı klipleri bir snippet'te kullanmasını kolaylaştırır.

2. Videonuzu SEO için Optimize Edin

Google, videonuzun neyle ilgili olduğunu anlamak için başlığınızı, açıklamanızı ve etiketlerinizi kullanır. Bu nedenle, net bölümleri olan videolar yayınlamanın yanı sıra , videonuzun SEO için optimize edildiğinden de emin olmak istersiniz .

Aslında, 165 Video Özellikli Parçacık üzerinde yapılan küçük bir HubSpot çalışması , bunların% 80'inin başlıkta bir anahtar kelime içerdiğini buldu .

3. Bir Transkript sağlayın

YouTube'un otomatik olarak oluşturduğu altyazılar GERÇEKTEN iyi. Ama% 100 değil. Bu nedenle, YouTube ve Google'ın videonuzun her kelimesini anlama olasılığını artırmak için bir konuşma metni yükleyin.

2021 SEO için YouTube Kanalınızı Büyütün

YouTube, halihazırda dünyanın en büyük 2. arama motorudur.

(Aslında, jumpshot ve Moz kurucusu Rand Fishkin tarafından yapılan bir araştırmaya göre, YouTube'un arama motorudur 2x daha popüler Bing den .) Şaşırtıcı bir şekilde, YouTube hala büyüyor . Kısacası, her zamankinden daha fazla kişi YouTube'da içerik arıyor.

Dolayısıyla, 2021'de SEO'dan daha fazla trafik almak istiyorsanız, özellikle YouTube için içerik oluşturmanızı ve optimize etmenizi öneririm. Göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir arama motorudur.

En iyi kısım? Çoğu pazarlamacı video yapmak için fazla tembeldir. Dolayısıyla, videolarınızın görülmesi oldukça kolaydır (yüksek kaliteli videoları nasıl oluşturacağınızı bildiğinizi varsayarsak).

Örneğin, kanalımda toplam 39 video var. Ve bu 39 video, ayda 228.000'den fazla görüntüleme oluşturuyor.

(Ve tahmin edebileceğiniz gibi, bu izleyicilerin büyük bir kısmı web sitesi ziyaretçisine, potansiyel müşteriye ve müşteriye dönüşür).

Daha iyi hale geliyor: SEO için optimize edilmiş YouTube videoları yayınladığınızda, daha fazla Google mülkü sahibi olacaksınız. Neden? Başlangıç ​​olarak: Tüm Google arama sonuçlarının% 55'i en az bir video içeriyor. (Ve bu videoların neredeyse tamamı YouTube'dan.) Ve Google'ın YouTube'un sahibi olduğunu düşünürsek, 2021'de arama sonuçlarında DAHA FAZLA YouTube videosu bekleyin.

Metin Tabanlı Blog Yazılarına Video İçeriği Göm

İnsanlar daha fazla video içeriği görmek istiyorsa, neden onlara vermiyorsunuz? Bu yüzden blog yazılarınıza video içeriği eklemenizi tavsiye ederim. Ve kendi Google Analytics verilerime göre, bunun hemen çıkma oranınızı önemli ölçüde artırabileceğini gördüm .

SEO Bölüm 7: Tırnak Arama Amacı

Arama Amacı , son birkaç yıldır SEO dünyasında büyük bir konu olmuştur.

Ve iyi bir nedenden dolayı: Arama amacına uymayan içerik sıralanmayacaktır. Ve Google, insanlara tam olarak istedikleri arama sonuçlarını vermede daha iyi hale geldikçe, 1: 1 Arama Amacı eşleşmesine sahip içerik oluşturmak, 2021 SEO için bir zorunluluk olacak.

Her Anahtar Kelimenin Amacını Belirleyin
Her anahtar kelimenin arkasında bir amaç vardır. Belki bir şeye bakmaktır. Veya bir şey satın alın. Veya A ürününü B ürünüyle karşılaştırın. Ve içeriğiniz bu arama amacına ne kadar iyi uyarsa, o kadar iyi sıralanır.

Yani ilk adımınız, hedef anahtar kelimenizin Arama Amacını bulmaktır.

Bazen amaç anahtar kelimede doğrudur.

Ama genellikle o kadar açık değildir. Dolayısıyla, çoğu anahtar kelime için, arama sonuçları size o anahtar kelimenin Arama Amacı hakkında bilmeniz gereken her şeyi söyleyecektir.
Örneğin, "protein tozu" gibi bir anahtar kelime alın. Bu terimi arayan biri biraz protein almak isteyebilir. Ya da belki bunun hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorlar. Pekala, Google'ın bu anahtar kelime için ilk sayfasına göre, "protein tozu" arayan çoğu insan bilgi arıyor .

1'e 1 Arama Amacı Eşleşmesi Olan İçerik Oluşturun

Artık Arama Amacını belirlediğinize göre, arama yapanlara tam olarak aradıklarını veren bir şey yayınlamanın zamanı geldi.

Örneğin, arama motoru sonuç sayfalarını (" SERP'ler ") "YouTube aboneleri nasıl edinilir " için analiz ettiğimde, bunların çoğunlukla liste gönderileri olduğunu fark ettim. Bu bir "nasıl yapılır" anahtar kelimesi olmasına rağmen, adım adım bir eğitim yayınlamadım. Bunun yerine bir liste yazısı yayınladım. Ve içeriğim kullanıcıların istediği şey olduğu için, o sayfa o anahtar kelime için ilk 3'te yer alıyor.

Arama Amacı için Eski İçeriği Yeniden Optimize Edin

Arama Amacı optimizasyonu yalnızca yeni içerik için değildir.

Daha iyi bir Arama Amacı uyumu sağlamak için eski öğelerinizi değiştirebilirsiniz. Sayfa içi SEO'nuzu artırmak için . Veya sadece sayfanın genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek için.

Örneğin, bu gönderi "SEO kampanyası" için gerçekten iyi bir sıralama yapardı.
Ancak Google, bu anahtar kelimeyi arayan insanların gerçekte ne istediğini bulmada daha iyi hale geldikçe, yazım sıralamada düşmeye başladı. Bu mantıklıydı: "SEO kampanyası" arayan biri rastgele bir adamla ilgili bir vaka çalışması istemiyor. Adımların bir listesini istiyorlar. Bu yüzden bu yazıyı takip etmesi kolay adım adım bir rehbere dönüştürdüm. Bugün, o sayfa eski sürüme göre% 156.46 daha fazla organik trafik alıyor.

Search Engine Optimization

SEO Bölüm 8: Azalan TO'larla Mücadele

İnkar etmek yok: Organik tıklama oranı azaldı. Web siteniz aşağı doğru düşüyor. Aslında, bir sektör araştırması , mobil aramadaki organik TO'nun 2015'ten bu yana % 41,4 düştüğünü ortaya koydu .

Nedeni bir sır değil: Google, Yanıt Kutuları, Reklamlar, Atlı Karıncalar, "İnsanlar da soruyor" bölümleri ve daha fazlası gibi SERP Özelliklerini kullanarak organik arama sonuçlarını dışarıda bırakıyor .

Ve SERP'lerde öne çıkmak için, sonucunuzun "üzerime tıklayın!" Diye bağırması gerekir ... yoksa görmezden gelinir.

Anahtar Kelimenizi URL'nize Ekleyin
2019'da , büyük ölçekli organik CTR çalışmamızın sonuçlarını yayınladık . Ve en ilginç bulgularımızdan biri, anahtar kelime açısından zengin URL'lerin, kişinin aramasıyla eşleşen bir anahtar kelime içermeyen URL'lere göre% 45 daha fazla tıklama almasıydı.

Duygu Kullanın (Denize Girmeden)
Çalışmamız, duygusal başlıkların nispeten yüksek bir TO'ya sahip olduğunu buldu. Ancak, "Güçlü Kelimeler" içeren başlık etiketlerinin tıklamaları% 14 azalttığını da gördük. Görünüşe göre Google arama yapanları ilgi çekici başlıkları tıklamak istiyor. Ancak bir başlık tıklama tuzağı bölgesine girerse, başka bir şeyi tıklayacaklardır.

Her Sayfa İçin Meta Açıklamaları Yazın

Başka bir deyişle: web sitenizin açıklama meta etiketlerinin% 100 orijinal olduğundan emin olun. Ve birisini arama sonuçlarında sitenizi tıklamaya zorlar.

Bu, TO'nuzu yaklaşık% 6 oranında artırabilecek 2 dakikalık basit bir adımdır.

2021 için Hızlı SEO İpuçları

Bölüm - 2021 için hızlı SEO ipuçları

Bu bölümde size şu anda harika çalışan birkaç hızlı kazanma taktiği göstereceğim.

Ve 2021'de daha da iyi çalışmalı.
"Araştırma İçeriği" yayınlayın
Blogcular ve gazeteciler verileri SEVİYOR.

Ve onları bir istatistik, anket veya endüstri araştırması ile bağlarsanız, yarın olmayacakmış gibi size bağlanırlar. Örneğin 2020'de 5 adet Araştırma İçeriği yayınladık. Ve bu 5 içerik 22.926 backlink, 23.217 sosyal medya paylaşımı ve 262.983 bin ziyaretçi getirdi .

Deli.

Araştırma İçeriğinin dezavantajı, bir liste gönderisini veya örnek olay incelemesini patlatmaktan çok daha fazla iş olmasıdır. Ancak doğru yapıldığında, ekstra çaba tamamen karşılığını verebilir.

Görsel İçerik Oluşturun
(Özellikle "Konsept Görselleri")
Tıpkı video gibi, görsel içerik de hızla büyüyor.

Aslında, yakın zamanda yapılan bir anket , pazarlamacıların% 87,5'inin içerik pazarlama çabalarının çoğunda görsel içerik kullandığını ortaya koydu.
Pinterest ve Instagram gibi sosyal medya siteleri sayesinde görsel içerik 2021'de büyümeye devam edecek.

Bu trendden nasıl yararlanabilirsiniz? Daha fazla görsel içerik oluşturun… özellikle "Konsept Görselleri". Deneyimlerime göre, "Konsept Görselleri" süslü bir infografik kadar iyi olabilir… daha iyi olmasa da.

(Konsept Görselleri, diğer sitelerin içeriklerine kolayca yerleştirebilecekleri görsellerdir. Bunu yaptıklarında, genellikle size geri bağlantı verirler.)
SEO için Podcast Gösterisi Notlarınızı Optimize Edin
Herkesin ve annesinin bir podcast'i var.

Ancak çok az kişi şov notlarını Google'da sıralamaktadır. Neyse ki, podcast şov notlarınızı SEO için optimize etmek çok zor değil.

İşte nasıl yapılacağı. Öncelikle, röportajınızın tam bir dökümünü alın. Ardından, bu transkripti tam bir blog gönderisine dönüştürün. Başka bir deyişle, transkriptinizi kopyalayıp yapıştırıp bir gün demeyin. Bunun yerine, transkripti, aşağıdakiler dahil, kendi başına durabilecek bir gönderiye dönüştürmek istersiniz:

Giriş
Alt başlıklar
Ekran görüntüleri ve görseller
İç ve dış bağlantılar
Yorumlar bölümü
İşte bunun nasıl görünebileceğine dair bir örnek.

Podcast Konuğu Olarak Geri Bağlantılar Oluşturun
Podcast'ler, bağlantı kurmanın en sevdiğim yollarından biridir.

Bu, konuk göndermeye benzer… tüm ileri geri hareketler olmadan. Sadece ortaya çıkın, bildiklerinizi paylaşın ve hoş bir geri bağlantı elde edin: Ve podcasting'in popülaritesi bir fasulye sapı gibi büyüyor. Aslında, 100 milyon Amerikalı ayda en az bir podcast dinliyor (bu geçen yıla göre% 10 arttı).

Bu, gelecek yıl podcast'lerden bağlantılar almanız için muhtemelen DAHA FAZLA fırsat olacağı anlamına geliyor.

İçerik Merkezlerini Yayınlayın

İçerik merkezleri, esasen belirli bir konuyu kapsayan bir dizi ilgili içeriktir.

Ancak rastgele blog gönderilerini birbirine bağlamak yerine, bunları tek bir "merkezde" girişler olarak sunarsınız.

Ve hub için bir hub ana sayfası oluşturun. Bu merkezler, sitenizin SEO'su için çifte görev yapar.

Birincisi, hub'lar, insanların sizinle paylaşmasını ve sizinle bağlantı kurmasını sağlayan "WOW" içerik türüdür.

Çok az kişi bir içerik merkezi oluşturmak için gereken işi yapmaya isteklidir. Böylece bunu yaptığınızda, anında öne çıkacaksınız.
İkinci olarak, merkez sayfalarınız stratejik olarak çok sayıda tanımlı anahtar kelime için sıralama yapacak şekilde tasarlanmıştır.

Örneğin, SEO Pazarlama Merkezi girişlerimizden biri " LSI anahtar kelimeleri " terimi etrafında optimize edilmiştir. Ve "optimize edilmiş" dediğimde, sadece anahtar kelimemi başlık etiketimde kullanmayı kastetmiyorum.

İçerik, arama amacı için% 1000 optimize edilmiştir . Örneğin, "LSI anahtar kelimeleri" arayan bir kişi muhtemelen temel bilgileri öğrenmek istemektedir. Ne olduğu ve SEO için neden önemli olduğu gibi.

Ve her giriş, insanlara bu konuyla ilgili bir ön bilgi verecek şekilde yapılandırılmıştır.

2021 SEO Stratejileri Belli oldu - 2021 Search Engine Optimization | 2021 Arama Motoru Optimizasyonu

SEO 2021'de arama motoru optimizasyonu için eksiksiz bir kılavuz. Sesli arama, video, arama amacı, yeni sayfa içi SEO teknikleri ve daha fazlası gibi SEO trendleri hakkında bilgi edinin.

kaynak: https://ask4seo.com/blog/seo

2021 seo içindekiler - Arama motoru optimizasyonu

 1. Temel Web Hayati Değerleri

 2. Google Geçiş Sıralaması

 3. Öne Çıkan Snippet'ler için Optimize Edin

 4. Görsel Aramanın Yükselişi

 5. Etki Alanı Yetkilisi 2.0

 6. Video Dalgalanmaya Devam Ediyor

 7. Ana Arama Amacı

 8. Azalan TO'larla Mücadele

 9. 2021 için Hızlı SEO İpuçları

2021 seo

SEO Bölüm 1: Temel Web Hayati Değerleri

Google'a nazaran, çekirdek ağ yaşamsal organları vardır SEO 2021 senesinde bir liste unsur haline gidiyor . Ve bu kısımda, sitenizi bu gelecek google güncellemesine iyi mi hazırlayacağınızı tam olarak göstereceğim.

Temel web vitals, Google'ın son derece önemli olduğunu düşündüğü üç belirli web sayfası deneyimi ölçümlerinden oluşan bir settir:

 • En büyük zengin içerikli boya
 • İlk giriş gecikmesi
 • Kümülatif düzen kayması
Google'a göre, temel web vitals sıralamaları doğrudan etkileyecek.

Bununla birlikte, sitenizin temel web özelliklerini optimize ETMEMENİZ için hiçbir neden yok. Bu yüzden üzerinde çalışmak için biraz zaman ayırmak mantıklı. Nasıl yapacağınız burada.

Temel web hayati puanlarınızı nasıl i̇yileştirebilirsiniz?
Açık olmak gerekirse: Temel web verilerinizi iyileştirmek için atacağınız tam ismimlar sitenize bağlıdır. Örneğin, shopify'da çalışan bir site, wordpress'te çalışan bir site ile karşılaştırıldığında farklı olacaktır. Bununla beraber, neyi düzeltmeniz icap ettiğini bulmak için kullanabileceğiniz süreç burada.

İlk olarak, Google Arama Konsolunu açın ve "Temel Web Vitals" ı tıklayın. Ardından, sitenizdeki sayfaların nasıl yığıldığına bakın. (Temelde masaüstü puanlarını görmezden geliyorum. Google'ın mobil öncelikli endeksi , mobil puanların gerçekten önemli olduğu anlamına gelir).

"Kötü URL'lere" gerçekten sıfır girmek istiyorsunuz.
Kanımca Google, kötü URL'leri iyi URL'leri artırmaktan daha fazla cezalandıracak. Dolayısıyla, URL'lerinizi kırmızıdan çıkarmaya öncelik vermek istiyorsunuz.

Yine, bununla nasıl başa çıkacağınız, büyük ölçüde mücadele ettiğiniz temel web'e bağlıdır.

Örneğin, sayfalarımın bir kısmının CLS puanı düşük. Bu yüzden sayfaların yüklenirken kararlılığını iyileştirmek için çalıştık.

Temel Web Yaşamsal Değerlerini Nasıl Geliştirdik?

Google yaklaşan sayfa deneyimi güncellemesini duyurduğunda, bir değişiklik yapmamız gerektiğini fark ettim.

Backlinko'nun yükleme süreleri yavaştı. Çok yavaş. Denemek eksikliğinden değildi. Hafif bir WordPress teması kullandık. Görsellerimizi sıkıştırdık. Ve dahası.

Ama gerçek şuydu: Backlinko'nun sayfaları BÜYÜK idi. Bazı yayınlarımızda 40'tan fazla yüksek çözünürlüklü ekran görüntüsü vardı. Artı görseller, gömülü videolar ve hareketli resimler.

Mesele şu ki, bu sıralamalarımıza hiç zarar vermedi. Arama motoru sıralama faktörleri analizimizin sayfa hızı ve sıralamalar arasında bir ilişki bulamadığı düşünüldüğünde bu mantıklı . Ancak bu güncelleme farklıydı. Google sadece sayfa yükleme hızına bakmıyordu. Kullanıcı deneyimini doğrudan ölçmeye çalışacaklardı.

Başka bir deyişle: bu sefer ortalıkta dolaşmıyorlardı.

Ben de çalışmalıyım.

Spesifik olarak, Backlinko'nun kodunu elden geçirmek için bir ajans tuttum. Şimdi Next.js'de çalışıyor.

Ucuz değildi. Ya da kolay.

Ancak sonuçta bu, temel web yaşamsal puanlarımızı önemli ölçüde iyileştirdi. Neyse ki, muhtemelen sitenizin kodunu tamamen elden geçirmeniz gerekmiyor. Backlinko, benzersiz bir durumdaydı. Bu yüzden sert önlemler almak zorunda kaldık.

Ancak, yukarıda özetlediğim ipuçlarını kullanarak 10 üzerinden 9'unda temel web yaşamsal puanlarınızı artırabilirsiniz.

Ve bununla birlikte, 2. bölümün zamanı geldi.

2021 SEO Bölüm 2: Google Geçiş Sıralaması

Ekim ayında google, "passages" adlı yeni bir arama teknolojisini duyurdu . Bu özellik, google'ın bir sayfanın belirli bölümlerini ("pasaj") bağımsız olarak sıralamasına olanak tanır. Bu özellik, tüm aramaların% 7'tepsi etkileyecek ve bu çok büyük bir sayı. (bir bağlama oturtmak gerekirse, google penguin tüm sorguların yalnızca % 3,1'ini etkiledi .)

Bu yeni google sıralama unsurü için nasıl optimize edileceğini görelim.

Google Passage Ranking Nasıl Çalışır?

Pasajlar, Google'ın belirli bir sayfadaki belirli, alakalı pasajları sıralamasına olanak tanır. Sadece sayfanın kendisi değil. (Öne Çıkan Snippet'lerin güçlendirilmiş bir sürümü gibi.)

Yani YALNIZCA Google yerine tüm sayfanın alaka düzeyini hesaba katın. Artık o sayfanın belirli bir bölümünün alaka düzeyini de boyutlandıracaklar. Bununla birlikte, Google yine de tüm sayfaları değerlendireceklerini açıkça belirtti. Dolayısıyla, backlink, sayfa içi SEO, UX sinyalleri ve Google'ın diğer sayfa düzeyinde sıralama faktörleri geçerli olmaya devam edecek. Tek fark, tek bir sayfanın artık daha fazla sıralama şansı olmasıdır. Yani, sayfanın optimize edildiğini ve düzenlendiğini varsayarsak.Tam olarak şimdi anlatacağım konu bu.

SEO için içeriğinizi Ayrı Bölümlerde Düzenleyin

Evet, Google sayfanızın pasajlarını yarı bağımsız olarak sıralayacaktır. Ancak bu, düzensiz bir sayfayı kolayca bölebilecekleri anlamına gelmez.

Neden? Google artık her bölüme mini bir web sayfası gibi bakabilir. Bu, içeriğinizin özel bölümlere ayrılması gerektiği anlamına gelir. Ve her bölüm belirli bir alt konuyu kapsamalıdır. Bunu zaten yapıyor olabilirsiniz. Değilse, geri dönmenizi ve içeriğinizi ÇOK anlaşılır bölümler halinde düzenlemenizi öneririm.

Örneğin, sitemdeki şu sayfaya bir göz atın: " SEO " (Her bölümün bir H3 alt başlığı vardır) Bu şekilde Google, her H3'ün altındaki içeriği mini bir web sayfası olarak ele alabilir. Ve buna göre sıralayın.

Uzun Form İçeriğini İkiye Katlayın

KULLANILAN uzun biçimli içeriğin dezavantajı, bazen daha odaklı bir sayfayla yenilebilmenizdir.

Örneğin, sayfanızda blog yazısı tanıtımları yazmakla ilgili bir bölüm olduğunu varsayalım.

Ve başka birinin yazı tanıtımları yazmaya adanmış tam bir sayfası vardı. Bazı durumlarda Google, tanıtım gönderileriyle ilgili tüm sayfayı size göre sıralar. Bunun nedeni rakibinizin sayfasının% 100 bu konuyla ilgili olmasıdır. Ve Google için bu sayfa, daha iyi tanıtımlar yazmak isteyen biri için daha iyi bir UX olabilir. Ama bu değişmek üzere. Bugün, Google tek bir uzun biçimli içeriği 5, 10 ve hatta 100 benzersiz bölüme ayrıştırabilir. Ve her birinin Google'da iyi bir sıralama şansı var. Yani evet, uzun biçimli içerik zaten SERP'lerde bir sıralama avantajına sahipti .

Artık Google tek bir sayfayı farklı bölümlere ayırabildiğine göre, uzun biçimli içeriğin 2021'de SEO için daha da iyi çalışmasını bekleyebilirsiniz.

2021 yılında SEO ayarları, öne çıkan snippet'ler için optimize edin

SEMrush'a göre , tüm arama sonuçlarının% 6,83'ünde Öne Çıkan Snippet var. Ve evet: Öne Çıkan Snippet'ler 1 numaralı noktadan BİRÇOK tıklama çalıyor.

(Söylemek istediğim gibi: "# 0, yeni 1 numara")

Soru: İçeriğinizin Öne Çıkan Snippet'te görünmesini nasıl sağlıyorsunuz?

İşte bu bölüm bununla ilgili.

Yakın zamanda Öne Çıkan Parçacıklar için sıralamaya öncelik vermeye karar verdim. Ve bir avuç Öne Çıkan Snippet sıralamasından 390'ın üzerine çıkmamıza yardımcı oldu .

1. Öne Çıkan Snippet fırsatlarını bulun

SEO'daki çoğu şey gibi, ilk adım anahtar kelime araştırmasıdır .

Zaten sıraladığınız anahtar kelimeler.

VE

Öne Çıkan Snippet'e sahip anahtar kelimeler. Şimdiden sıraladığınız anahtar kelimelere odaklanmak neden önemlidir? Tüm Öne Çıkan Snippet'lerin% 99,58'i , o terim için ilk sayfada yer alan sayfalardandır. Dolayısıyla, henüz ilk 10'da yer almadıysanız, Öne Çıkan Metin Parçacığı noktasında sıralama şansınız sıfırdır.

Öne Çıkan Snippet Fırsatlarını nasıl bulursunuz? Ahrefs "Organik Anahtar Kelimeler" raporu. Sıraladığınız anahtar kelimeleri gösterir… ayrıca Öne Çıkan Metin Parçacığı da vardır:

2. Sayfanıza "Snippet Bait" ekleyin

"Snippet Bait", Öne Çıkan Metin Parçacığı bölümünde sıralanmak için özel olarak tasarlanmış 40-60 kelimelik bir içerik bloğudur.

Neden 40-60 kelime?

Eh, SEMrush yaklaşık 7 milyon Öne Çıkan Snippet'i analiz etti . Ve en Öne Çıkan Parçacıkların 40-60 kelime uzunluğunda olduğunu buldular.

3. İçeriğinizi diğer Öne Çıkan Snippet türleri için biçimlendirin

Snippet Bait, aşağıdaki gibi "Paragraf Parçacıkları" için en iyi sonucu verir: Paragraf snippet'leri tüm Öne Çıkan Snippet'lerin% 81,9'unu oluştursa da… … Onlar tek değil. Liste Parçacıkları için sıralama yapmak istiyorsanız… Listenizdeki her öğe için H2 veya H3 alt başlıklarını kullanın. (Bunun doğru ayarlanıp ayarlanmadığını görmek için HTML kodunuzu manuel olarak kontrol edebilirsiniz)

Google, bu alt başlıkları içeriğinizden çekecek… ve bunları Öne Çıkan Snippet'e dahil edecek: Tablo Parçacıklarında sıralamak istiyorsanız… Google'ın verileri kolayca çekebileceği bir tablo oluşturmanız gerekir.

seo 2021

2021 SEO Ayarları Görsel Aramanın Yükselişi

Görsel Arama bir SEO oyun değiştirici midir?

Henüz değil. Ancak işlerin gidişatına bağlı olarak, görsel arama 2021'de yükselmeye hazırlanıyor.

Görsel Arama Başlıyor
Her zamankinden daha fazla insan görsel arama yapıyor. Şu istatistiklere bir göz atın:

Google Lens zaten 1 milyar kez kullanıldı

Pinterest ayda 600 milyon görsel arama alıyor

Türkiye'de tüketicilerin % 36'sı zaten görsel aramayı kullanarak alışveriş yaptığını biliyor muydunuz? Görsel aramalar ürün fotoğraflarını yansıttığında, tüketici gerçekten ne alacağını biliyor ve görerek tıklıyor. Görsel SEO 2021 yılında daha önemli olacaktır.

Görsel Arama Teknolojisi Delicesine İyi

Görsel arama hala emekleme aşamasında.

Google Lens'i mobil cihazınızda açın ve odanızın etrafındaki şeyleri taramaya başlayın. Muhtemelen hemen hemen her şeyi tanımlayabildiğini göreceksiniz.

Bugün, Google Lens 1 milyar nesneyi tanımlayabiliyor . Ve bu sayı her geçen gün artıyor. Heck, Bing'in görsel aramasını telefonumda denedim. Ve çok iyi çalışıyor. İnsanlar Görsellerle Aramak İstiyor. Kullanmaya başladığınızda, görsel aramanın aşağıdakiler için çok yararlı olduğunu hemen fark edeceksiniz:

 • Alışveriş yapmak
 • Talimatlar
 • Önemli noktaları belirleme
 • Yerel işletme incelemeleri
 • Tercüme
 • Tarifler
 • Beslenme bilgisi
 • Çok daha fazlası
Muhtemelen genç tüketicilerin% 62'sinin daha fazla görsel arama teknolojisi istemesinin nedeni budur.

Görsel Arama için Nasıl Optimize Edilir

Bu yılın başlarında, ilk görsel arama sıralama faktörleri çalışmalarından birini gerçekleştirdik. Mobil Uyumlu Sayfaların Büyük Bir Kenarı Var 10 Google Lens sonucundan 9'u Google'ın mobil uyumluluk testini geçen bir siteden geldi . Google Lens aramalarının temelde% 100'ünün mobil cihazlarda yapıldığı düşünüldüğünde, Google'ın mobil uyumlu web sitelerini tercih etmesi mantıklı geliyor.

Geleneksel Görsel SEO Hala Uygulanmaktadır

Araştırmamız, geleneksel görsel SEO tekniklerinin (görsel dosya adlarını ve alternatif metni optimize etmek gibi) Google Lens sıralamalarına da yardımcı olduğunu buldu.

Ve bu yüksek otorite sayfalarının ve sitelerin Google Lens sonuçları olarak görünme olasılığı daha yüksektir. Google Lens Sonuçları İçerik Zengin Sayfalardan Gelme Eğilimi
Google'ın, oldukça fazla metin içeren sayfalardan (ortalama 1600 kelime) Google Lens görsel sonuçlarını alma eğiliminde olduğunu gördük. İlk başta bu şaşırtıcı görünebilir. Ancak Google'ın bir sayfadaki metin içeriğinin görsel SEO için önemli olduğunu özellikle belirttiğini fark ettiğinizde , bu bulgu çok mantıklı geliyor.


SEO Bölüm 5: Etki Alanı Yetkilisi 2.0

Domain Authority eskiden bağlantılarla ilgiliydi. Artık değil. Google bugün ayrıca sitenizi Uzmanlık , Yetki ve Güvenilirlik temelinde değerlendirmektedir .

EAT olarak da bilinir.

Birçok yönden EAT, Domain Authority 2.0'dır. Ve bu bölümde, bu önemli SEO trendi hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağım. Açık olmak gerekirse: EAT yıllardır kılavuzların bir parçası olmuştur. Ancak EAT artık eskisinden daha önemli bir sıralama faktörü. Örneğin, Google'ın yeni " Arama Nasıl Çalışır " raporu, "güvenilir kaynakları" sıralamak istediklerinden bahsediyor.

SEO Uzmanı Olun (Veya Birini Kiralayın)

İçeriğinizi yazmak için rastgele serbest çalışanlar tutarsanız, başınız belada demektir. Bunun nedeni, Google'ın kendi alanlarındaki yasal uzmanlar tarafından yazılmış içeriği öne çıkarmak istemesidir. Hatta tıbbi içeriğin sağlık uzmanları tarafından yazılması gerektiğini söyleyecek kadar ileri gidiyorlar. Hatta tıbbi içeriğin sağlık uzmanları tarafından yazılması gerektiğini söyleyecek kadar ileri gidiyorlar.

Şeffaf Olun

Google muhtemelen sitenizin EAT'sini anlamak için site dışı sinyallere odaklanır . Bahsedilen:

Değerlendirici yönergeleri, sitenin kendisini değerlendirmek için çok zaman harcar.

Örneğin, yönergeler şunu belirtmektedir:

 • Sayfa hakkında kapsamlı
 • İletişim sayfası bulmak kolay
 • Kaynaklara referanslar ve harici bağlantılar
 • Gizlilik politikası ve hizmet şartları
 • Her makalenin yazar imzaları

Alıntı Alın

Google'ın EAT değerlendirmesinin çoğu web siteniz dışında gerçekleşir . Bu mantıklı. Rasgele herhangi bir kişi uzman olduğunu iddia edebilir. Ama diğer web sitelerinin sizinle aynı fikirde olmasını sağlamak? Bu tamamen farklı bir hikaye. Aslında, Google'ın yönergeleri şunları belirtir.

Yani:

Harika bir site oluşturmanın yanı sıra, başkalarının sizden ve sitenizden bir başvuru kaynağı olarak bahsetmesini nasıl sağlıyorsunuz? Öncelikle, diğer birçok güvenilir web sitesinde alıntı yapmanız gerekir.

Bunların bağlantılı sözler bile olması gerekmez.sitenizin bir bütün olarak belirli bir konuyla ilişkilendirilmesi gerekir. Yine, bu site dışı sözlere iniyor. Özellikle, alanınızdaki diğer yetkililerden bahseder. Örneğin, Ahrefs tarafından 1 numaralı SEO blogu olarak listelenmek, muhtemelen Ask4SEO'nun Google'ın gözünde itibarını artırdı.

seo
SEO Bölüm 6: Video Dalgalanmaya Devam Ediyor

Çevrimiçi video şu anda PATLATILIYOR.

Aslında, Cisco'ya göre , çevrimiçi video 2022'ye kadar tüm çevrimiçi trafiğin% 82'sini oluşturacak.

% 82!

Ve bu hala dünyanın video talebini karşılamayabilir. Her zamankinden daha fazla video olmasına rağmen, HubSpot insanların% 43'ünün DAHA FAZLA video içeriği istediğini belirtiyor .

Kısacası: Video, dijital pazarlama planlarınızın bir parçası değilse, kaçırıyorsunuz demektir. İşte bu yıl SEO'nuzu geliştirmek için videoyu nasıl kullanabileceğiniz.

Videoda Öne Çıkan Snippet'ler

Muhtemelen arama sonuçlarında daha fazla Video Öne Çıkan Parçacık fark etmişsinizdir. Aslında Google, " Öne Çıkan Parçacıklara Yeniden Giriş " raporunda Öne Çıkan Video Parçacıklarını vurguladı . Ve 2021'de Video Öne Çıkan Parçacıklardan daha fazlasını görmeyi umuyorum.

Gördüğüm kadarıyla, video içeriğinizi Öne Çıkan Parçacıklardan almak için yapmanız gereken en önemli 3 şeyi burada bulabilirsiniz.

1. İçeriğinizi Ayrı Bölümlerde Düzenleyin

Bu cok büyük.

Açık bölümler, Google'ın videonuzdaki içeriği anlamasına yardımcı olur. Bu, Google'ın videonuzdan farklı klipleri bir snippet'te kullanmasını kolaylaştırır.

2. Videonuzu SEO için Optimize Edin

Google, videonuzun neyle ilgili olduğunu anlamak için başlığınızı, açıklamanızı ve etiketlerinizi kullanır. Bu nedenle, net bölümleri olan videolar yayınlamanın yanı sıra , videonuzun SEO için optimize edildiğinden de emin olmak istersiniz .

Aslında, 165 Video Özellikli Parçacık üzerinde yapılan küçük bir HubSpot çalışması , bunların% 80'inin başlıkta bir anahtar kelime içerdiğini buldu .

3. Bir Transkript sağlayın

YouTube'un otomatik olarak oluşturduğu altyazılar GERÇEKTEN iyi. Ama% 100 değil. Bu nedenle, YouTube ve Google'ın videonuzun her kelimesini anlama olasılığını artırmak için bir konuşma metni yükleyin.

2021 SEO için YouTube Kanalınızı Büyütün

YouTube, halihazırda dünyanın en büyük 2. arama motorudur.

(Aslında, jumpshot ve Moz kurucusu Rand Fishkin tarafından yapılan bir araştırmaya göre, YouTube'un arama motorudur 2x daha popüler Bing den .) Şaşırtıcı bir şekilde, YouTube hala büyüyor . Kısacası, her zamankinden daha fazla kişi YouTube'da içerik arıyor.

Dolayısıyla, 2021'de SEO'dan daha fazla trafik almak istiyorsanız, özellikle YouTube için içerik oluşturmanızı ve optimize etmenizi öneririm. Göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir arama motorudur.

En iyi kısım? Çoğu pazarlamacı video yapmak için fazla tembeldir. Dolayısıyla, videolarınızın görülmesi oldukça kolaydır (yüksek kaliteli videoları nasıl oluşturacağınızı bildiğinizi varsayarsak).

Örneğin, kanalımda toplam 39 video var. Ve bu 39 video, ayda 228.000'den fazla görüntüleme oluşturuyor.

(Ve tahmin edebileceğiniz gibi, bu izleyicilerin büyük bir kısmı web sitesi ziyaretçisine, potansiyel müşteriye ve müşteriye dönüşür).

Daha iyi hale geliyor: SEO için optimize edilmiş YouTube videoları yayınladığınızda, daha fazla Google mülkü sahibi olacaksınız. Neden? Başlangıç ​​olarak: Tüm Google arama sonuçlarının% 55'i en az bir video içeriyor. (Ve bu videoların neredeyse tamamı YouTube'dan.) Ve Google'ın YouTube'un sahibi olduğunu düşünürsek, 2021'de arama sonuçlarında DAHA FAZLA YouTube videosu bekleyin.

Metin Tabanlı Blog Yazılarına Video İçeriği Göm

İnsanlar daha fazla video içeriği görmek istiyorsa, neden onlara vermiyorsunuz? Bu yüzden blog yazılarınıza video içeriği eklemenizi tavsiye ederim. Ve kendi Google Analytics verilerime göre, bunun hemen çıkma oranınızı önemli ölçüde artırabileceğini gördüm .

SEO Bölüm 7: Tırnak Arama Amacı

Arama Amacı , son birkaç yıldır SEO dünyasında büyük bir konu olmuştur.

Ve iyi bir nedenden dolayı: Arama amacına uymayan içerik sıralanmayacaktır. Ve Google, insanlara tam olarak istedikleri arama sonuçlarını vermede daha iyi hale geldikçe, 1: 1 Arama Amacı eşleşmesine sahip içerik oluşturmak, 2021 SEO için bir zorunluluk olacak.

Her Anahtar Kelimenin Amacını Belirleyin
Her anahtar kelimenin arkasında bir amaç vardır. Belki bir şeye bakmaktır. Veya bir şey satın alın. Veya A ürününü B ürünüyle karşılaştırın. Ve içeriğiniz bu arama amacına ne kadar iyi uyarsa, o kadar iyi sıralanır.

Yani ilk adımınız, hedef anahtar kelimenizin Arama Amacını bulmaktır.

Bazen amaç anahtar kelimede doğrudur.

Ama genellikle o kadar açık değildir. Dolayısıyla, çoğu anahtar kelime için, arama sonuçları size o anahtar kelimenin Arama Amacı hakkında bilmeniz gereken her şeyi söyleyecektir.
Örneğin, "protein tozu" gibi bir anahtar kelime alın. Bu terimi arayan biri biraz protein almak isteyebilir. Ya da belki bunun hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorlar. Pekala, Google'ın bu anahtar kelime için ilk sayfasına göre, "protein tozu" arayan çoğu insan bilgi arıyor .

1'e 1 Arama Amacı Eşleşmesi Olan İçerik Oluşturun

Artık Arama Amacını belirlediğinize göre, arama yapanlara tam olarak aradıklarını veren bir şey yayınlamanın zamanı geldi.

Örneğin, arama motoru sonuç sayfalarını (" SERP'ler ") "YouTube aboneleri nasıl edinilir " için analiz ettiğimde, bunların çoğunlukla liste gönderileri olduğunu fark ettim. Bu bir "nasıl yapılır" anahtar kelimesi olmasına rağmen, adım adım bir eğitim yayınlamadım. Bunun yerine bir liste yazısı yayınladım. Ve içeriğim kullanıcıların istediği şey olduğu için, o sayfa o anahtar kelime için ilk 3'te yer alıyor.

Arama Amacı için Eski İçeriği Yeniden Optimize Edin

Arama Amacı optimizasyonu yalnızca yeni içerik için değildir.

Daha iyi bir Arama Amacı uyumu sağlamak için eski öğelerinizi değiştirebilirsiniz. Sayfa içi SEO'nuzu artırmak için . Veya sadece sayfanın genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek için.

Örneğin, bu gönderi "SEO kampanyası" için gerçekten iyi bir sıralama yapardı.
Ancak Google, bu anahtar kelimeyi arayan insanların gerçekte ne istediğini bulmada daha iyi hale geldikçe, yazım sıralamada düşmeye başladı. Bu mantıklıydı: "SEO kampanyası" arayan biri rastgele bir adamla ilgili bir vaka çalışması istemiyor. Adımların bir listesini istiyorlar. Bu yüzden bu yazıyı takip etmesi kolay adım adım bir rehbere dönüştürdüm. Bugün, o sayfa eski sürüme göre% 156.46 daha fazla organik trafik alıyor.

Search Engine Optimization

SEO Bölüm 8: Azalan TO'larla Mücadele

İnkar etmek yok: Organik tıklama oranı azaldı. Web siteniz aşağı doğru düşüyor. Aslında, bir sektör araştırması , mobil aramadaki organik TO'nun 2015'ten bu yana % 41,4 düştüğünü ortaya koydu .

Nedeni bir sır değil: Google, Yanıt Kutuları, Reklamlar, Atlı Karıncalar, "İnsanlar da soruyor" bölümleri ve daha fazlası gibi SERP Özelliklerini kullanarak organik arama sonuçlarını dışarıda bırakıyor .

Ve SERP'lerde öne çıkmak için, sonucunuzun "üzerime tıklayın!" Diye bağırması gerekir ... yoksa görmezden gelinir.

Anahtar Kelimenizi URL'nize Ekleyin
2019'da , büyük ölçekli organik CTR çalışmamızın sonuçlarını yayınladık . Ve en ilginç bulgularımızdan biri, anahtar kelime açısından zengin URL'lerin, kişinin aramasıyla eşleşen bir anahtar kelime içermeyen URL'lere göre% 45 daha fazla tıklama almasıydı.

Duygu Kullanın (Denize Girmeden)
Çalışmamız, duygusal başlıkların nispeten yüksek bir TO'ya sahip olduğunu buldu. Ancak, "Güçlü Kelimeler" içeren başlık etiketlerinin tıklamaları% 14 azalttığını da gördük. Görünüşe göre Google arama yapanları ilgi çekici başlıkları tıklamak istiyor. Ancak bir başlık tıklama tuzağı bölgesine girerse, başka bir şeyi tıklayacaklardır.

Her Sayfa İçin Meta Açıklamaları Yazın

Başka bir deyişle: web sitenizin açıklama meta etiketlerinin% 100 orijinal olduğundan emin olun. Ve birisini arama sonuçlarında sitenizi tıklamaya zorlar.

Bu, TO'nuzu yaklaşık% 6 oranında artırabilecek 2 dakikalık basit bir adımdır.

2021 için Hızlı SEO İpuçları

Bölüm - 2021 için hızlı SEO ipuçları

Bu bölümde size şu anda harika çalışan birkaç hızlı kazanma taktiği göstereceğim.

Ve 2021'de daha da iyi çalışmalı.
"Araştırma İçeriği" yayınlayın
Blogcular ve gazeteciler verileri SEVİYOR.

Ve onları bir istatistik, anket veya endüstri araştırması ile bağlarsanız, yarın olmayacakmış gibi size bağlanırlar. Örneğin 2020'de 5 adet Araştırma İçeriği yayınladık. Ve bu 5 içerik 22.926 backlink, 23.217 sosyal medya paylaşımı ve 262.983 bin ziyaretçi getirdi .

Deli.

Araştırma İçeriğinin dezavantajı, bir liste gönderisini veya örnek olay incelemesini patlatmaktan çok daha fazla iş olmasıdır. Ancak doğru yapıldığında, ekstra çaba tamamen karşılığını verebilir.

Görsel İçerik Oluşturun
(Özellikle "Konsept Görselleri")
Tıpkı video gibi, görsel içerik de hızla büyüyor.

Aslında, yakın zamanda yapılan bir anket , pazarlamacıların% 87,5'inin içerik pazarlama çabalarının çoğunda görsel içerik kullandığını ortaya koydu.
Pinterest ve Instagram gibi sosyal medya siteleri sayesinde görsel içerik 2021'de büyümeye devam edecek.

Bu trendden nasıl yararlanabilirsiniz? Daha fazla görsel içerik oluşturun… özellikle "Konsept Görselleri". Deneyimlerime göre, "Konsept Görselleri" süslü bir infografik kadar iyi olabilir… daha iyi olmasa da.

(Konsept Görselleri, diğer sitelerin içeriklerine kolayca yerleştirebilecekleri görsellerdir. Bunu yaptıklarında, genellikle size geri bağlantı verirler.)
SEO için Podcast Gösterisi Notlarınızı Optimize Edin
Herkesin ve annesinin bir podcast'i var.

Ancak çok az kişi şov notlarını Google'da sıralamaktadır. Neyse ki, podcast şov notlarınızı SEO için optimize etmek çok zor değil.

İşte nasıl yapılacağı. Öncelikle, röportajınızın tam bir dökümünü alın. Ardından, bu transkripti tam bir blog gönderisine dönüştürün. Başka bir deyişle, transkriptinizi kopyalayıp yapıştırıp bir gün demeyin. Bunun yerine, transkripti, aşağıdakiler dahil, kendi başına durabilecek bir gönderiye dönüştürmek istersiniz:

Giriş
Alt başlıklar
Ekran görüntüleri ve görseller
İç ve dış bağlantılar
Yorumlar bölümü
İşte bunun nasıl görünebileceğine dair bir örnek.

Podcast Konuğu Olarak Geri Bağlantılar Oluşturun
Podcast'ler, bağlantı kurmanın en sevdiğim yollarından biridir.

Bu, konuk göndermeye benzer… tüm ileri geri hareketler olmadan. Sadece ortaya çıkın, bildiklerinizi paylaşın ve hoş bir geri bağlantı elde edin: Ve podcasting'in popülaritesi bir fasulye sapı gibi büyüyor. Aslında, 100 milyon Amerikalı ayda en az bir podcast dinliyor (bu geçen yıla göre% 10 arttı).

Bu, gelecek yıl podcast'lerden bağlantılar almanız için muhtemelen DAHA FAZLA fırsat olacağı anlamına geliyor.

İçerik Merkezlerini Yayınlayın

İçerik merkezleri, esasen belirli bir konuyu kapsayan bir dizi ilgili içeriktir.

Ancak rastgele blog gönderilerini birbirine bağlamak yerine, bunları tek bir "merkezde" girişler olarak sunarsınız.

Ve hub için bir hub ana sayfası oluşturun. Bu merkezler, sitenizin SEO'su için çifte görev yapar.

Birincisi, hub'lar, insanların sizinle paylaşmasını ve sizinle bağlantı kurmasını sağlayan "WOW" içerik türüdür.

Çok az kişi bir içerik merkezi oluşturmak için gereken işi yapmaya isteklidir. Böylece bunu yaptığınızda, anında öne çıkacaksınız.
İkinci olarak, merkez sayfalarınız stratejik olarak çok sayıda tanımlı anahtar kelime için sıralama yapacak şekilde tasarlanmıştır.

Örneğin, SEO Pazarlama Merkezi girişlerimizden biri " LSI anahtar kelimeleri " terimi etrafında optimize edilmiştir. Ve "optimize edilmiş" dediğimde, sadece anahtar kelimemi başlık etiketimde kullanmayı kastetmiyorum.

İçerik, arama amacı için% 1000 optimize edilmiştir . Örneğin, "LSI anahtar kelimeleri" arayan bir kişi muhtemelen temel bilgileri öğrenmek istemektedir. Ne olduğu ve SEO için neden önemli olduğu gibi.

Ve her giriş, insanlara bu konuyla ilgili bir ön bilgi verecek şekilde yapılandırılmıştır.

2021 Mobile SEO - Mobil Öncelikli Dizin Oluşturma: Bilmeniz Gerekenler

2021 yılında mobile seo önemli çünkü hâlâ mobil bir çağdayız. Mobil arama sayısının masaüstü arama sayısını aşmasının üzerinden beş yıldan fazla zaman geçti . Mobil sürümleri daha fazla kişi göreceğinden, Google'ın içeriği mobil sayfalara göre dizine eklemesi ve sıralaması mantıklıdır. Web sitene ücretsiz olarak mobile uyumluluk testi uygulayabilirsin.

Bu kılavuzda, Google'ın sitenizi zaten mobil öncelikli indekslemeye geçirip geçirmediğini nasıl kontrol edeceğinizi ve yoksa nasıl hazırlanacağınızı öğreneceksiniz.

Mobil öncelikli indekslemede misiniz?

Google, 2016'da mobil öncelikli indekslemeye geçiş yaptığını duyurdu.

O zamandan beri, yavaş yavaş daha fazla siteye yayıyorlar. Mart 2021 itibarıyla Google, her site için mobil öncelikli indekslemeyi kullanıma sunmayı hedefliyor . Diğer bir deyişle, dizinleri yalnızca mobil olacaktır.

İşte daha ayrıntılı bir zaman çizelgesi:

 • Kasım 2016 - Mobil öncelikli indeksleme duyuruldu ve bazı sitelerde test ediliyor.
 • Mart 2018 - Mobil öncelikli endeksleme kullanıma sunuluyor.
 • Aralık 2018 - Taranan sitelerin% 50'den fazlası artık mobil öncelikli dizine eklemede.
 • Temmuz 2019 - Yeni siteler için varsayılan olarak mobil öncelikli dizine ekleme.
 • Mart 2020 - Taranan sitelerin% 70'inden fazlası artık Mobil öncelikli dizine eklemede. Ayrıca, mobil ilk indekslemenin Eylül 2020'ye kadar sitelerin% 100'ünde kullanılacağını duyurdular.
 • Temmuz 2020 - Koronavirüs, Mart 2021'e kadar% 100 mobil öncelikli indekslemeyi erteledi.
 • Mart 2021 -% 100 mobil öncelikli indekslemenin geçici olarak başlatılması.
Mart 2020'de Google'dan edindiğimiz en son bilgilere göre , sitelerin% 70'i şimdiden mobil öncelikli indekslemeye geçti .

Google Search Console ile% 70'in içinde olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz . Tarayıcıyı "Hakkında" bölümünde tanımladıkları "Ayarlar" a gidin ve web sitenizin mobil dizine eklenip geçmediğini ve ne zaman geçtiğini size söyleyin. Hâlâ masaüstü dizinindeyseniz, bunun nedeni ayrı bir mobil (m ‑ nokta) web siteniz veya karmaşık bir web siteniz olabilir. Her iki durumda da, ileride bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz ve buna göre hazırlanmanız gerekir.

 <a rel=2021 mobile seo " src="https://ask4seo.com/uploads/close-up-man-s-hand-using-his-mobile-phone_1134-53.jpg" />

2021 yılında mobile SEO nasıl hazırlanır?

İki kez açık olalım: Google'ın ayrı bir mobil ve masaüstü endeksi yok. Bir dizin var ve Google yavaş yavaş sitelerin masaüstü sürümleri yerine mobil sürümlerini dizine eklemeye geçiyor. Bu bir sorun olabilir çünkü mobil sürümünüzde görünmeyen içerik, Google sizi mobil öncelikli dizine eklemeye geçirdikten sonra sayılmayacaktır.

Yukarıda bahsedildiği gibi, bu genellikle yanıt veren siteler için bir sorun değildir, ancak karmaşık web siteleri veya eski m sites nokta siteleri (örneğin, m.website.com) kullananlar için bir sorun olabilir.

Sorunsuz bir geçiş için kontrol etmeniz gerekebilecek 2021 SEO ayarları gözden geçirelim.

Teknik kontroller

Mobil sitenizde birçok teknik öğenin yerinde olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Henüz yapmadıysanız, ücretsiz bir Ahrefs Web Yöneticisi Araçları hesabı oluşturun ve web sitenizi Site Denetiminde tarayın . Varsayılan olarak, web sitenizi bir masaüstü kullanıcı aracısı kullanarak tarayacağız, yani masaüstünde nasıl göründüğünü göreceğiz. Bunu, bir proje oluştururken "Tarama Ayarları" sekmesinden değiştirebilir veya "Proje Ayarları" da düzenleyebilirsiniz. Kullanıcı aracısını Masaüstü'nden Mobil'e değiştirmeniz yeterlidir.

Tavsiyemiz, web sitenizi bir mobil kullanıcı aracısıyla tekrar taramadan önce masaüstü kullanıcı aracısını kullanarak taramanızdır.

Bunu yaparsanız, karşılaştırma özelliğimiz mobil ve masaüstü sitenizi karşılaştırır ve değişen herhangi bir şeyi veya herhangi bir 'yeni' sorun ortaya çıkarsa size söyler (yani, mobilde var olan ancak masaüstünde olmayan sorunlar).

Herhangi bir sorunla ilgili nelerin değiştiğini kontrol etmek isteyebilirsiniz, ancak başlık etiketleri , meta açıklamalar , kanonik etiketler , meta robot etiketleri , hreflang etiketleri , yapılandırılmış veriler ve alt öznitelikleri gibi bazı sayfa içi etiketlerle başlamak isteyebilirsiniz. görüntüler üzerinde.

Kontrol edilecek diğer şeyler:

Robots.txt

M noktalı sitelerle, bu alt alan için robots.txt dosyasının farklı kuralları olup olmadığını kontrol etmek istersiniz . Bunu yapmak için, yourwebsite.com/robots.txt ve m.yourwebsite.com/robots.txt adresine gidin ve farklılıkları arayın. Eğer mücadele ediyorsanız, gibi bir metin karşılaştırma aracı haline iki dosyayı yapıştırın bu bir .

Ayrıca CSS , JavaScript ve resimlerinizin tüm sitelerde taranabilir olduğundan emin olmak isteyeceksiniz . Robot.txt oluştur.

Hız

Google, mobil sürümünüze göre sayfa hızınızı ölçecektir . Bunu kontrol etmek için en iyi yer Google Arama Konsolu'nda "Geliştirmeler"> "Temel Web Vitals"> "Mobil" altındadır. Sayfa hız testi

Pop-up'lar, geçiş reklamları ve reklamlar
Bunun için, çok fazla geçiş reklamınız olmadığından ve ekranın çok fazla kaplamadığından emin olmanız ve görsel olarak kontrol etmeniz gerekir. Google'ın geçiş reklamları için bazı yönergeleri vardır .

En iyi mobil tasarım uygulamaları
Metin boyutu, hafifçe vurma hedefleri, dolgu vb. Bunlar hakkında Google'ın Mobil Uyumluluk Testi'nden veya Google Arama Konsolu'nda "Geliştirmeler"> "Mobil Kullanılabilirlik" altından bilgi alabilirsiniz.

Ayrı bir masaüstü ve mobil (m.) Web siteniz varsa, Google sizi mobil cihaza geçirdikten sonra sitenizin mobil (m.) Sürümünün hem masaüstü hem de mobil arama sonuçlarında görünmesini engellemenin bir yolu yok gibi görünüyor. ilk indeksleme. Tek çözümünüz, kullanıcıları masaüstü sürümüne yeniden yönlendirmek için m ‑ dot'tan kurtulup yanıt vermeye geçmek veya koşullu mantık eklemek olacaktır. Genel olarak, m ‑ nokta karmaşıktır ve bir şeylerin ters gitmesi kolaydır - özellikle hreflang gibi başka öğeler eklerken . Bu noktada, mümkünse bu sistemlerden uzaklaşmak en iyisidir.

Önemli içeriği saklayın

Mobile SEO için en önemlisi mobile olduğunu hissettirebilmektir

Bir sitenin mobil cihazda ve masaüstünde nasıl göründüğü arasında genellikle bazı farklılıklar vardır. Bunun nedeni, daha küçük ekran boyutları nedeniyle bir masaüstü sitesindeki her şeyi mobil cihazlarda göstermenin daha zor olmasıdır. Kenar çubukları veya mega menüler gibi şeyler için yer yoktur, bu nedenle mobil siteler genellikle masaüstü sitelerde bulunan içerik parçalarını hariç tutar veya gizler.

Mobil sitenizin içeriğinin masaüstü sitenizin içeriğiyle aynı olması gerekmez, ancak tüm önemli içeriğin mobil cihazda mevcut olması gerekir. E-posta tercihleri ​​gibi şeyleri hariç tutmak, SEO açısından büyük bir sorun olmayacaktır , ancak yalnızca birisinin mobil cihazlar için çok uzun olduğunu düşünmesi nedeniyle bazı şeyleri hariç tutmak olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Önceden, içerik varsayılan olarak mobil cihazda gösterilmezse, görünür içerikten daha az sayılırdı. Mobil öncelikli indekslemeyle bu değişti ve artık sekmeli içerik gibi daha fazla tasarım seçeneğiniz var.

Google artık kullanıcı deneyimini iyileştirmek için gizli içeriklerde indirim yapmamaktadır.

Birçok e-ticaret sitesinin bu tasarım öğelerini kullanarak mükemmel bir iş çıkardığını fark ettim. Genellikle, ek ürün ayrıntıları, Soru - Cevap, kullanıcı incelemeleri gibi, kullanıcılara talep ettiklerinde ek ayrıntılar sağlayan basitleştirilmiş sayfalar oluşturmayı başarırlar .

Gezinme ve Bağlantılar

Muhtemelen sitenize dış bağlantılar konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Web sitene kaliteli backlink gönder.

Kanonik etiketleriniz doğru olduğu sürece uygun şekilde birleştirilmeli ve mobil sayfalarınız için sayılmalıdırlar.

İle dahili bağlantıları , emin tüm önemli bağlantılar hala mobil sürümünde var olduğunu yapmak istiyorum. Örneğin, bir mobil site, yerden tasarruf etmek için içerik haritalarını atlamış olabilir. Bazı siteler, masaüstü sitelerinde kullandıklarından daha küçük bir mobil menü kullanır. Bunlar, PageRank'in sitenizdeki akış şeklini değiştirebileceği için sıralamanızı etkileyebilir.

Umarım, zaten mobil öncelikli indekslemedesiniz ve gelecek güncellemede endişelenecek bir şeyiniz yok. Değilse, hala vaktiniz varken bir göz atmak ve hazırlanmak isteyebilirsiniz. Mobil yeni normaldir ve burada kalıcıdır, bu nedenle sitenizin hazır olduğundan emin olun.

2021 SEO Stratejileri Belli oldu - 2021 Search Engine Optimization | 2021 Arama Motoru Optimizasyonu

seo 2021 'de arama motoru optimizasyonu için eksiksiz bir kılavuz. Sesli arama, video, arama amacı, yeni sayfa içi SEO teknikleri ve daha fazlası gibi SEO trendleri hakkında bilgi edinin.

kaynak: 2021 seo ">https://ask4seo.com/blog/seo

2021 SEO içindekiler - Arama motoru optimizasyonu

 1. Temel Web Hayati Değerleri

 2. Google Geçiş Sıralaması

 3. Öne Çıkan Snippet'ler için Optimize Edin

 4. Görsel Aramanın Yükselişi

 5. Etki Alanı Yetkilisi 2.0

 6. Video Dalgalanmaya Devam Ediyor

 7. Ana Arama Amacı

 8. Azalan TO'larla Mücadele

 9. 2021 için Hızlı SEO İpuçları

2021 seo

SEO Bölüm 1: Temel Web Hayati Değerleri

Google'a nazaran, çekirdek ağ yaşamsal organları vardır SEO 2021 senesinde bir liste unsur haline gidiyor . Ve bu kısımda, sitenizi bu gelecek google güncellemesine iyi mi hazırlayacağınızı tam olarak göstereceğim.

Temel web vitals, Google'ın son derece önemli olduğunu düşündüğü üç belirli web sayfası deneyimi ölçümlerinden oluşan bir settir:

 • En büyük zengin içerikli boya
 • İlk giriş gecikmesi
 • Kümülatif düzen kayması
Google'a göre, temel web vitals sıralamaları doğrudan etkileyecek.

Bununla birlikte, sitenizin temel web özelliklerini optimize ETMEMENİZ için hiçbir neden yok. Bu yüzden üzerinde çalışmak için biraz zaman ayırmak mantıklı. Nasıl yapacağınız burada.

Temel web hayati puanlarınızı nasıl i̇yileştirebilirsiniz?
Açık olmak gerekirse: Temel web verilerinizi iyileştirmek için atacağınız tam ismimlar sitenize bağlıdır. Örneğin, shopify'da çalışan bir site, wordpress'te çalışan bir site ile karşılaştırıldığında farklı olacaktır. Bununla beraber, neyi düzeltmeniz icap ettiğini bulmak için kullanabileceğiniz süreç burada.

İlk olarak, Google Arama Konsolunu açın ve "Temel Web Vitals" ı tıklayın. Ardından, sitenizdeki sayfaların nasıl yığıldığına bakın. (Temelde masaüstü puanlarını görmezden geliyorum. Google'ın mobil öncelikli endeksi , mobil puanların gerçekten önemli olduğu anlamına gelir).

"Kötü URL'lere" gerçekten sıfır girmek istiyorsunuz.
Kanımca Google, kötü URL'leri iyi URL'leri artırmaktan daha fazla cezalandıracak. Dolayısıyla, URL'lerinizi kırmızıdan çıkarmaya öncelik vermek istiyorsunuz.

Yine, bununla nasıl başa çıkacağınız, büyük ölçüde mücadele ettiğiniz temel web'e bağlıdır.

Örneğin, sayfalarımın bir kısmının CLS puanı düşük. Bu yüzden sayfaların yüklenirken kararlılığını iyileştirmek için çalıştık.

Temel Web Yaşamsal Değerlerini Nasıl Geliştirdik?

Google yaklaşan sayfa deneyimi güncellemesini duyurduğunda, bir değişiklik yapmamız gerektiğini fark ettim.

Backlinko'nun yükleme süreleri yavaştı. Çok yavaş. Denemek eksikliğinden değildi. Hafif bir WordPress teması kullandık. Görsellerimizi sıkıştırdık. Ve dahası.

Ama gerçek şuydu: Backlinko'nun sayfaları BÜYÜK idi. Bazı yayınlarımızda 40'tan fazla yüksek çözünürlüklü ekran görüntüsü vardı. Artı görseller, gömülü videolar ve hareketli resimler.

Mesele şu ki, bu sıralamalarımıza hiç zarar vermedi. Arama motoru sıralama faktörleri analizimizin sayfa hızı ve sıralamalar arasında bir ilişki bulamadığı düşünüldüğünde bu mantıklı . Ancak bu güncelleme farklıydı. Google sadece sayfa yükleme hızına bakmıyordu. Kullanıcı deneyimini doğrudan ölçmeye çalışacaklardı.

Başka bir deyişle: bu sefer ortalıkta dolaşmıyorlardı.

Ben de çalışmalıyım.

Spesifik olarak, Backlinko'nun kodunu elden geçirmek için bir ajans tuttum. Şimdi Next.js'de çalışıyor.

Ucuz değildi. Ya da kolay.

Ancak sonuçta bu, temel web yaşamsal puanlarımızı önemli ölçüde iyileştirdi. Neyse ki, muhtemelen sitenizin kodunu tamamen elden geçirmeniz gerekmiyor. Backlinko, benzersiz bir durumdaydı. Bu yüzden sert önlemler almak zorunda kaldık.

Ancak, yukarıda özetlediğim ipuçlarını kullanarak 10 üzerinden 9'unda temel web yaşamsal puanlarınızı artırabilirsiniz.

Ve bununla birlikte, 2. bölümün zamanı geldi.

2021 SEO Bölüm 2: Google Geçiş Sıralaması

Ekim ayında google, "passages" adlı yeni bir arama teknolojisini duyurdu . Bu özellik, google'ın bir sayfanın belirli bölümlerini ("pasaj") bağımsız olarak sıralamasına olanak tanır. Bu özellik, tüm aramaların% 7'tepsi etkileyecek ve bu çok büyük bir sayı. (bir bağlama oturtmak gerekirse, google penguin tüm sorguların yalnızca % 3,1'ini etkiledi .)

Bu yeni google sıralama unsurü için nasıl optimize edileceğini görelim.

Google Passage Ranking Nasıl Çalışır?

Pasajlar, Google'ın belirli bir sayfadaki belirli, alakalı pasajları sıralamasına olanak tanır. Sadece sayfanın kendisi değil. (Öne Çıkan Snippet'lerin güçlendirilmiş bir sürümü gibi.)

Yani YALNIZCA Google yerine tüm sayfanın alaka düzeyini hesaba katın. Artık o sayfanın belirli bir bölümünün alaka düzeyini de boyutlandıracaklar. Bununla birlikte, Google yine de tüm sayfaları değerlendireceklerini açıkça belirtti. Dolayısıyla, backlink, sayfa içi SEO, UX sinyalleri ve Google'ın diğer sayfa düzeyinde sıralama faktörleri geçerli olmaya devam edecek. Tek fark, tek bir sayfanın artık daha fazla sıralama şansı olmasıdır. Yani, sayfanın optimize edildiğini ve düzenlendiğini varsayarsak.Tam olarak şimdi anlatacağım konu bu.

SEO için içeriğinizi Ayrı Bölümlerde Düzenleyin

Evet, Google sayfanızın pasajlarını yarı bağımsız olarak sıralayacaktır. Ancak bu, düzensiz bir sayfayı kolayca bölebilecekleri anlamına gelmez.

Neden? Google artık her bölüme mini bir web sayfası gibi bakabilir. Bu, içeriğinizin özel bölümlere ayrılması gerektiği anlamına gelir. Ve her bölüm belirli bir alt konuyu kapsamalıdır. Bunu zaten yapıyor olabilirsiniz. Değilse, geri dönmenizi ve içeriğinizi ÇOK anlaşılır bölümler halinde düzenlemenizi öneririm.

Örneğin, sitemdeki şu sayfaya bir göz atın: " SEO " (Her bölümün bir H3 alt başlığı vardır) Bu şekilde Google, her H3'ün altındaki içeriği mini bir web sayfası olarak ele alabilir. Ve buna göre sıralayın.

Uzun Form İçeriğini İkiye Katlayın

KULLANILAN uzun biçimli içeriğin dezavantajı, bazen daha odaklı bir sayfayla yenilebilmenizdir.

Örneğin, sayfanızda blog yazısı tanıtımları yazmakla ilgili bir bölüm olduğunu varsayalım.

Ve başka birinin yazı tanıtımları yazmaya adanmış tam bir sayfası vardı. Bazı durumlarda Google, tanıtım gönderileriyle ilgili tüm sayfayı size göre sıralar. Bunun nedeni rakibinizin sayfasının% 100 bu konuyla ilgili olmasıdır. Ve Google için bu sayfa, daha iyi tanıtımlar yazmak isteyen biri için daha iyi bir UX olabilir. Ama bu değişmek üzere. Bugün, Google tek bir uzun biçimli içeriği 5, 10 ve hatta 100 benzersiz bölüme ayrıştırabilir. Ve her birinin Google'da iyi bir sıralama şansı var. Yani evet, uzun biçimli içerik zaten SERP'lerde bir sıralama avantajına sahipti .

Artık Google tek bir sayfayı farklı bölümlere ayırabildiğine göre, uzun biçimli içeriğin 2021'de SEO için daha da iyi çalışmasını bekleyebilirsiniz.

2021 yılında SEO ayarları, öne çıkan snippet'ler için optimize edin

SEMrush'a göre , tüm arama sonuçlarının% 6,83'ünde Öne Çıkan Snippet var. Ve evet: Öne Çıkan Snippet'ler 1 numaralı noktadan BİRÇOK tıklama çalıyor.

(Söylemek istediğim gibi: "# 0, yeni 1 numara")

Soru: İçeriğinizin Öne Çıkan Snippet'te görünmesini nasıl sağlıyorsunuz?

İşte bu bölüm bununla ilgili.

Yakın zamanda Öne Çıkan Parçacıklar için sıralamaya öncelik vermeye karar verdim. Ve bir avuç Öne Çıkan Snippet sıralamasından 390'ın üzerine çıkmamıza yardımcı oldu .

1. Öne Çıkan Snippet fırsatlarını bulun

SEO'daki çoğu şey gibi, ilk adım anahtar kelime araştırmasıdır .

Zaten sıraladığınız anahtar kelimeler.

VE

Öne Çıkan Snippet'e sahip anahtar kelimeler. Şimdiden sıraladığınız anahtar kelimelere odaklanmak neden önemlidir? Tüm Öne Çıkan Snippet'lerin% 99,58'i , o terim için ilk sayfada yer alan sayfalardandır. Dolayısıyla, henüz ilk 10'da yer almadıysanız, Öne Çıkan Metin Parçacığı noktasında sıralama şansınız sıfırdır.

Öne Çıkan Snippet Fırsatlarını nasıl bulursunuz? Ahrefs "Organik Anahtar Kelimeler" raporu. Sıraladığınız anahtar kelimeleri gösterir… ayrıca Öne Çıkan Metin Parçacığı da vardır:

2. Sayfanıza "Snippet Bait" ekleyin

"Snippet Bait", Öne Çıkan Metin Parçacığı bölümünde sıralanmak için özel olarak tasarlanmış 40-60 kelimelik bir içerik bloğudur.

Neden 40-60 kelime?

Eh, SEMrush yaklaşık 7 milyon Öne Çıkan Snippet'i analiz etti . Ve en Öne Çıkan Parçacıkların 40-60 kelime uzunluğunda olduğunu buldular.

3. İçeriğinizi diğer Öne Çıkan Snippet türleri için biçimlendirin

Snippet Bait, aşağıdaki gibi "Paragraf Parçacıkları" için en iyi sonucu verir: Paragraf snippet'leri tüm Öne Çıkan Snippet'lerin% 81,9'unu oluştursa da… … Onlar tek değil. Liste Parçacıkları için sıralama yapmak istiyorsanız… Listenizdeki her öğe için H2 veya H3 alt başlıklarını kullanın. (Bunun doğru ayarlanıp ayarlanmadığını görmek için HTML kodunuzu manuel olarak kontrol edebilirsiniz)

Google, bu alt başlıkları içeriğinizden çekecek… ve bunları Öne Çıkan Snippet'e dahil edecek: Tablo Parçacıklarında sıralamak istiyorsanız… Google'ın verileri kolayca çekebileceği bir tablo oluşturmanız gerekir.

seo 2021

2021 SEO Ayarları Görsel Aramanın Yükselişi

Görsel Arama bir SEO oyun değiştirici midir?

Henüz değil. Ancak işlerin gidişatına bağlı olarak, görsel arama 2021'de yükselmeye hazırlanıyor.

Görsel Arama Başlıyor
Her zamankinden daha fazla insan görsel arama yapıyor. Şu istatistiklere bir göz atın:

Google Lens zaten 1 milyar kez kullanıldı

Pinterest ayda 600 milyon görsel arama alıyor

Türkiye'de tüketicilerin % 36'sı zaten görsel aramayı kullanarak alışveriş yaptığını biliyor muydunuz? Görsel aramalar ürün fotoğraflarını yansıttığında, tüketici gerçekten ne alacağını biliyor ve görerek tıklıyor. Görsel SEO 2021 yılında daha önemli olacaktır.

Görsel Arama Teknolojisi Delicesine İyi

Görsel arama hala emekleme aşamasında.

Google Lens'i mobil cihazınızda açın ve odanızın etrafındaki şeyleri taramaya başlayın. Muhtemelen hemen hemen her şeyi tanımlayabildiğini göreceksiniz.

Bugün, Google Lens 1 milyar nesneyi tanımlayabiliyor . Ve bu sayı her geçen gün artıyor. Heck, Bing'in görsel aramasını telefonumda denedim. Ve çok iyi çalışıyor. İnsanlar Görsellerle Aramak İstiyor. Kullanmaya başladığınızda, görsel aramanın aşağıdakiler için çok yararlı olduğunu hemen fark edeceksiniz:

 • Alışveriş yapmak
 • Talimatlar
 • Önemli noktaları belirleme
 • Yerel işletme incelemeleri
 • Tercüme
 • Tarifler
 • Beslenme bilgisi
 • Çok daha fazlası
Muhtemelen genç tüketicilerin% 62'sinin daha fazla görsel arama teknolojisi istemesinin nedeni budur.

Görsel Arama için Nasıl Optimize Edilir

Bu yılın başlarında, ilk görsel arama sıralama faktörleri çalışmalarından birini gerçekleştirdik. Mobil Uyumlu Sayfaların Büyük Bir Kenarı Var 10 Google Lens sonucundan 9'u Google'ın mobil uyumluluk testini geçen bir siteden geldi . Google Lens aramalarının temelde% 100'ünün mobil cihazlarda yapıldığı düşünüldüğünde, Google'ın mobil uyumlu web sitelerini tercih etmesi mantıklı geliyor.

Geleneksel Görsel SEO Hala Uygulanmaktadır

Araştırmamız, geleneksel görsel SEO tekniklerinin (görsel dosya adlarını ve alternatif metni optimize etmek gibi) Google Lens sıralamalarına da yardımcı olduğunu buldu.

Ve bu yüksek otorite sayfalarının ve sitelerin Google Lens sonuçları olarak görünme olasılığı daha yüksektir. Google Lens Sonuçları İçerik Zengin Sayfalardan Gelme Eğilimi
Google'ın, oldukça fazla metin içeren sayfalardan (ortalama 1600 kelime) Google Lens görsel sonuçlarını alma eğiliminde olduğunu gördük. İlk başta bu şaşırtıcı görünebilir. Ancak Google'ın bir sayfadaki metin içeriğinin görsel SEO için önemli olduğunu özellikle belirttiğini fark ettiğinizde , bu bulgu çok mantıklı geliyor.


SEO Bölüm 5: Etki Alanı Yetkilisi 2.0

Domain Authority eskiden bağlantılarla ilgiliydi. Artık değil. Google bugün ayrıca sitenizi Uzmanlık , Yetki ve Güvenilirlik temelinde değerlendirmektedir .

EAT olarak da bilinir.

Birçok yönden EAT, Domain Authority 2.0'dır. Ve bu bölümde, bu önemli SEO trendi hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağım. Açık olmak gerekirse: EAT yıllardır kılavuzların bir parçası olmuştur. Ancak EAT artık eskisinden daha önemli bir sıralama faktörü. Örneğin, Google'ın yeni " Arama Nasıl Çalışır " raporu, "güvenilir kaynakları" sıralamak istediklerinden bahsediyor.

SEO Uzmanı Olun (Veya Birini Kiralayın)

İçeriğinizi yazmak için rastgele serbest çalışanlar tutarsanız, başınız belada demektir. Bunun nedeni, Google'ın kendi alanlarındaki yasal uzmanlar tarafından yazılmış içeriği öne çıkarmak istemesidir. Hatta tıbbi içeriğin sağlık uzmanları tarafından yazılması gerektiğini söyleyecek kadar ileri gidiyorlar. Hatta tıbbi içeriğin sağlık uzmanları tarafından yazılması gerektiğini söyleyecek kadar ileri gidiyorlar.

Şeffaf Olun

Google muhtemelen sitenizin EAT'sini anlamak için site dışı sinyallere odaklanır . Bahsedilen:

Değerlendirici yönergeleri, sitenin kendisini değerlendirmek için çok zaman harcar.

Örneğin, yönergeler şunu belirtmektedir:

 • Sayfa hakkında kapsamlı
 • İletişim sayfası bulmak kolay
 • Kaynaklara referanslar ve harici bağlantılar
 • Gizlilik politikası ve hizmet şartları
 • Her makalenin yazar imzaları

Alıntı Alın

Google'ın EAT değerlendirmesinin çoğu web siteniz dışında gerçekleşir . Bu mantıklı. Rasgele herhangi bir kişi uzman olduğunu iddia edebilir. Ama diğer web sitelerinin sizinle aynı fikirde olmasını sağlamak? Bu tamamen farklı bir hikaye. Aslında, Google'ın yönergeleri şunları belirtir.

Yani:

Harika bir site oluşturmanın yanı sıra, başkalarının sizden ve sitenizden bir başvuru kaynağı olarak bahsetmesini nasıl sağlıyorsunuz? Öncelikle, diğer birçok güvenilir web sitesinde alıntı yapmanız gerekir.

Bunların bağlantılı sözler bile olması gerekmez.sitenizin bir bütün olarak belirli bir konuyla ilişkilendirilmesi gerekir. Yine, bu site dışı sözlere iniyor. Özellikle, alanınızdaki diğer yetkililerden bahseder. Örneğin, Ahrefs tarafından 1 numaralı SEO blogu olarak listelenmek, muhtemelen Ask4SEO'nun Google'ın gözünde itibarını artırdı.

seo
SEO Bölüm 6: Video Dalgalanmaya Devam Ediyor

Çevrimiçi video şu anda PATLATILIYOR.

Aslında, Cisco'ya göre , çevrimiçi video 2022'ye kadar tüm çevrimiçi trafiğin% 82'sini oluşturacak.

% 82!

Ve bu hala dünyanın video talebini karşılamayabilir. Her zamankinden daha fazla video olmasına rağmen, HubSpot insanların% 43'ünün DAHA FAZLA video içeriği istediğini belirtiyor .

Kısacası: Video, dijital pazarlama planlarınızın bir parçası değilse, kaçırıyorsunuz demektir. İşte bu yıl SEO'nuzu geliştirmek için videoyu nasıl kullanabileceğiniz.

Videoda Öne Çıkan Snippet'ler

Muhtemelen arama sonuçlarında daha fazla Video Öne Çıkan Parçacık fark etmişsinizdir. Aslında Google, " Öne Çıkan Parçacıklara Yeniden Giriş " raporunda Öne Çıkan Video Parçacıklarını vurguladı . Ve 2021'de Video Öne Çıkan Parçacıklardan daha fazlasını görmeyi umuyorum.

Gördüğüm kadarıyla, video içeriğinizi Öne Çıkan Parçacıklardan almak için yapmanız gereken en önemli 3 şeyi burada bulabilirsiniz.

1. İçeriğinizi Ayrı Bölümlerde Düzenleyin

Bu cok büyük.

Açık bölümler, Google'ın videonuzdaki içeriği anlamasına yardımcı olur. Bu, Google'ın videonuzdan farklı klipleri bir snippet'te kullanmasını kolaylaştırır.

2. Videonuzu SEO için Optimize Edin

Google, videonuzun neyle ilgili olduğunu anlamak için başlığınızı, açıklamanızı ve etiketlerinizi kullanır. Bu nedenle, net bölümleri olan videolar yayınlamanın yanı sıra , videonuzun SEO için optimize edildiğinden de emin olmak istersiniz .

Aslında, 165 Video Özellikli Parçacık üzerinde yapılan küçük bir HubSpot çalışması , bunların% 80'inin başlıkta bir anahtar kelime içerdiğini buldu .

3. Bir Transkript sağlayın

YouTube'un otomatik olarak oluşturduğu altyazılar GERÇEKTEN iyi. Ama% 100 değil. Bu nedenle, YouTube ve Google'ın videonuzun her kelimesini anlama olasılığını artırmak için bir konuşma metni yükleyin.

2021 SEO için YouTube Kanalınızı Büyütün

YouTube, halihazırda dünyanın en büyük 2. arama motorudur.

(Aslında, jumpshot ve Moz kurucusu Rand Fishkin tarafından yapılan bir araştırmaya göre, YouTube'un arama motorudur 2x daha popüler Bing den .) Şaşırtıcı bir şekilde, YouTube hala büyüyor . Kısacası, her zamankinden daha fazla kişi YouTube'da içerik arıyor.

Dolayısıyla, 2021'de SEO'dan daha fazla trafik almak istiyorsanız, özellikle YouTube için içerik oluşturmanızı ve optimize etmenizi öneririm. Göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir arama motorudur.

En iyi kısım? Çoğu pazarlamacı video yapmak için fazla tembeldir. Dolayısıyla, videolarınızın görülmesi oldukça kolaydır (yüksek kaliteli videoları nasıl oluşturacağınızı bildiğinizi varsayarsak).

Örneğin, kanalımda toplam 39 video var. Ve bu 39 video, ayda 228.000'den fazla görüntüleme oluşturuyor.

(Ve tahmin edebileceğiniz gibi, bu izleyicilerin büyük bir kısmı web sitesi ziyaretçisine, potansiyel müşteriye ve müşteriye dönüşür).

Daha iyi hale geliyor: SEO için optimize edilmiş YouTube videoları yayınladığınızda, daha fazla Google mülkü sahibi olacaksınız. Neden? Başlangıç ​​olarak: Tüm Google arama sonuçlarının% 55'i en az bir video içeriyor. (Ve bu videoların neredeyse tamamı YouTube'dan.) Ve Google'ın YouTube'un sahibi olduğunu düşünürsek, 2021'de arama sonuçlarında DAHA FAZLA YouTube videosu bekleyin.

Metin Tabanlı Blog Yazılarına Video İçeriği Göm

İnsanlar daha fazla video içeriği görmek istiyorsa, neden onlara vermiyorsunuz? Bu yüzden blog yazılarınıza video içeriği eklemenizi tavsiye ederim. Ve kendi Google Analytics verilerime göre, bunun hemen çıkma oranınızı önemli ölçüde artırabileceğini gördüm .

SEO Bölüm 7: Tırnak Arama Amacı

Arama Amacı , son birkaç yıldır SEO dünyasında büyük bir konu olmuştur.

Ve iyi bir nedenden dolayı: Arama amacına uymayan içerik sıralanmayacaktır. Ve Google, insanlara tam olarak istedikleri arama sonuçlarını vermede daha iyi hale geldikçe, 1: 1 Arama Amacı eşleşmesine sahip içerik oluşturmak, 2021 SEO için bir zorunluluk olacak.

Her Anahtar Kelimenin Amacını Belirleyin
Her anahtar kelimenin arkasında bir amaç vardır. Belki bir şeye bakmaktır. Veya bir şey satın alın. Veya A ürününü B ürünüyle karşılaştırın. Ve içeriğiniz bu arama amacına ne kadar iyi uyarsa, o kadar iyi sıralanır.

Yani ilk adımınız, hedef anahtar kelimenizin Arama Amacını bulmaktır.

Bazen amaç anahtar kelimede doğrudur.

Ama genellikle o kadar açık değildir. Dolayısıyla, çoğu anahtar kelime için, arama sonuçları size o anahtar kelimenin Arama Amacı hakkında bilmeniz gereken her şeyi söyleyecektir.
Örneğin, "protein tozu" gibi bir anahtar kelime alın. Bu terimi arayan biri biraz protein almak isteyebilir. Ya da belki bunun hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorlar. Pekala, Google'ın bu anahtar kelime için ilk sayfasına göre, "protein tozu" arayan çoğu insan bilgi arıyor .

1'e 1 Arama Amacı Eşleşmesi Olan İçerik Oluşturun

Artık Arama Amacını belirlediğinize göre, arama yapanlara tam olarak aradıklarını veren bir şey yayınlamanın zamanı geldi.

Örneğin, arama motoru sonuç sayfalarını (" SERP'ler ") "YouTube aboneleri nasıl edinilir " için analiz ettiğimde, bunların çoğunlukla liste gönderileri olduğunu fark ettim. Bu bir "nasıl yapılır" anahtar kelimesi olmasına rağmen, adım adım bir eğitim yayınlamadım. Bunun yerine bir liste yazısı yayınladım. Ve içeriğim kullanıcıların istediği şey olduğu için, o sayfa o anahtar kelime için ilk 3'te yer alıyor.

Arama Amacı için Eski İçeriği Yeniden Optimize Edin

Arama Amacı optimizasyonu yalnızca yeni içerik için değildir.

Daha iyi bir Arama Amacı uyumu sağlamak için eski öğelerinizi değiştirebilirsiniz. Sayfa içi SEO'nuzu artırmak için . Veya sadece sayfanın genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek için.

Örneğin, bu gönderi "SEO kampanyası" için gerçekten iyi bir sıralama yapardı.
Ancak Google, bu anahtar kelimeyi arayan insanların gerçekte ne istediğini bulmada daha iyi hale geldikçe, yazım sıralamada düşmeye başladı. Bu mantıklıydı: "SEO kampanyası" arayan biri rastgele bir adamla ilgili bir vaka çalışması istemiyor. Adımların bir listesini istiyorlar. Bu yüzden bu yazıyı takip etmesi kolay adım adım bir rehbere dönüştürdüm. Bugün, o sayfa eski sürüme göre% 156.46 daha fazla organik trafik alıyor.

Search Engine Optimization

SEO Bölüm 8: Azalan TO'larla Mücadele

İnkar etmek yok: Organik tıklama oranı azaldı. Web siteniz aşağı doğru düşüyor. Aslında, bir sektör araştırması , mobil aramadaki organik TO'nun 2015'ten bu yana % 41,4 düştüğünü ortaya koydu .

Nedeni bir sır değil: Google, Yanıt Kutuları, Reklamlar, Atlı Karıncalar, "İnsanlar da soruyor" bölümleri ve daha fazlası gibi SERP Özelliklerini kullanarak organik arama sonuçlarını dışarıda bırakıyor .

Ve SERP'lerde öne çıkmak için, sonucunuzun "üzerime tıklayın!" Diye bağırması gerekir ... yoksa görmezden gelinir.

Anahtar Kelimenizi URL'nize Ekleyin
2019'da , büyük ölçekli organik CTR çalışmamızın sonuçlarını yayınladık . Ve en ilginç bulgularımızdan biri, anahtar kelime açısından zengin URL'lerin, kişinin aramasıyla eşleşen bir anahtar kelime içermeyen URL'lere göre% 45 daha fazla tıklama almasıydı.

Duygu Kullanın (Denize Girmeden)
Çalışmamız, duygusal başlıkların nispeten yüksek bir TO'ya sahip olduğunu buldu. Ancak, "Güçlü Kelimeler" içeren başlık etiketlerinin tıklamaları% 14 azalttığını da gördük. Görünüşe göre Google arama yapanları ilgi çekici başlıkları tıklamak istiyor. Ancak bir başlık tıklama tuzağı bölgesine girerse, başka bir şeyi tıklayacaklardır.

Her Sayfa İçin Meta Açıklamaları Yazın

Başka bir deyişle: web sitenizin açıklama meta etiketlerinin% 100 orijinal olduğundan emin olun. Ve birisini arama sonuçlarında sitenizi tıklamaya zorlar.

Bu, TO'nuzu yaklaşık% 6 oranında artırabilecek 2 dakikalık basit bir adımdır.

2021 için Hızlı SEO İpuçları

Bölüm - 2021 için hızlı SEO ipuçları

Bu bölümde size şu anda harika çalışan birkaç hızlı kazanma taktiği göstereceğim.

Ve 2021'de daha da iyi çalışmalı.
"Araştırma İçeriği" yayınlayın
Blogcular ve gazeteciler verileri SEVİYOR.

Ve onları bir istatistik, anket veya endüstri araştırması ile bağlarsanız, yarın olmayacakmış gibi size bağlanırlar. Örneğin 2020'de 5 adet Araştırma İçeriği yayınladık. Ve bu 5 içerik 22.926 backlink, 23.217 sosyal medya paylaşımı ve 262.983 bin ziyaretçi getirdi .

Deli.

Araştırma İçeriğinin dezavantajı, bir liste gönderisini veya örnek olay incelemesini patlatmaktan çok daha fazla iş olmasıdır. Ancak doğru yapıldığında, ekstra çaba tamamen karşılığını verebilir.

Görsel İçerik Oluşturun
(Özellikle "Konsept Görselleri")
Tıpkı video gibi, görsel içerik de hızla büyüyor.

Aslında, yakın zamanda yapılan bir anket , pazarlamacıların% 87,5'inin içerik pazarlama çabalarının çoğunda görsel içerik kullandığını ortaya koydu.
Pinterest ve Instagram gibi sosyal medya siteleri sayesinde görsel içerik 2021'de büyümeye devam edecek.

Bu trendden nasıl yararlanabilirsiniz? Daha fazla görsel içerik oluşturun… özellikle "Konsept Görselleri". Deneyimlerime göre, "Konsept Görselleri" süslü bir infografik kadar iyi olabilir… daha iyi olmasa da.

(Konsept Görselleri, diğer sitelerin içeriklerine kolayca yerleştirebilecekleri görsellerdir. Bunu yaptıklarında, genellikle size geri bağlantı verirler.)
SEO için Podcast Gösterisi Notlarınızı Optimize Edin
Herkesin ve annesinin bir podcast'i var.

Ancak çok az kişi şov notlarını Google'da sıralamaktadır. Neyse ki, podcast şov notlarınızı SEO için optimize etmek çok zor değil.

İşte nasıl yapılacağı. Öncelikle, röportajınızın tam bir dökümünü alın. Ardından, bu transkripti tam bir blog gönderisine dönüştürün. Başka bir deyişle, transkriptinizi kopyalayıp yapıştırıp bir gün demeyin. Bunun yerine, transkripti, aşağıdakiler dahil, kendi başına durabilecek bir gönderiye dönüştürmek istersiniz:

Giriş
Alt başlıklar
Ekran görüntüleri ve görseller
İç ve dış bağlantılar
Yorumlar bölümü
İşte bunun nasıl görünebileceğine dair bir örnek.

Podcast Konuğu Olarak Geri Bağlantılar Oluşturun
Podcast'ler, bağlantı kurmanın en sevdiğim yollarından biridir.

Bu, konuk göndermeye benzer… tüm ileri geri hareketler olmadan. Sadece ortaya çıkın, bildiklerinizi paylaşın ve hoş bir geri bağlantı elde edin: Ve podcasting'in popülaritesi bir fasulye sapı gibi büyüyor. Aslında, 100 milyon Amerikalı ayda en az bir podcast dinliyor (bu geçen yıla göre% 10 arttı).

Bu, gelecek yıl podcast'lerden bağlantılar almanız için muhtemelen DAHA FAZLA fırsat olacağı anlamına geliyor.

İçerik Merkezlerini Yayınlayın

İçerik merkezleri, esasen belirli bir konuyu kapsayan bir dizi ilgili içeriktir.

Ancak rastgele blog gönderilerini birbirine bağlamak yerine, bunları tek bir "merkezde" girişler olarak sunarsınız.

Ve hub için bir hub ana sayfası oluşturun. Bu merkezler, sitenizin SEO'su için çifte görev yapar.

Birincisi, hub'lar, insanların sizinle paylaşmasını ve sizinle bağlantı kurmasını sağlayan "WOW" içerik türüdür.

Çok az kişi bir içerik merkezi oluşturmak için gereken işi yapmaya isteklidir. Böylece bunu yaptığınızda, anında öne çıkacaksınız.
İkinci olarak, merkez sayfalarınız stratejik olarak çok sayıda tanımlı anahtar kelime için sıralama yapacak şekilde tasarlanmıştır.

Örneğin, SEO Pazarlama Merkezi girişlerimizden biri " LSI anahtar kelimeleri " terimi etrafında optimize edilmiştir. Ve "optimize edilmiş" dediğimde, sadece anahtar kelimemi başlık etiketimde kullanmayı kastetmiyorum.

İçerik, arama amacı için% 1000 optimize edilmiştir . Örneğin, "LSI anahtar kelimeleri" arayan bir kişi muhtemelen temel bilgileri öğrenmek istemektedir. Ne olduğu ve SEO için neden önemli olduğu gibi.

Ve her giriş, insanlara bu konuyla ilgili bir ön bilgi verecek şekilde yapılandırılmıştır.

2021 SEO Stratejileri Belli oldu - 2021 Search Engine Optimization | 2021 Arama Motoru Optimizasyonu

seo 2021 'de arama motoru optimizasyonu için eksiksiz bir kılavuz. Sesli arama, video, arama amacı, yeni sayfa içi SEO teknikleri ve daha fazlası gibi SEO trendleri hakkında bilgi edinin.

kaynak: 2021 seo ">https://ask4seo.com/blog/seo

2021 SEO içindekiler - Arama motoru optimizasyonu

 1. Temel Web Hayati Değerleri

 2. Google Geçiş Sıralaması

 3. Öne Çıkan Snippet'ler için Optimize Edin

 4. Görsel Aramanın Yükselişi

 5. Etki Alanı Yetkilisi 2.0

 6. Video Dalgalanmaya Devam Ediyor

 7. Ana Arama Amacı

 8. Azalan TO'larla Mücadele

 9. 2021 için Hızlı SEO İpuçları

2021 seo

SEO Bölüm 1: Temel Web Hayati Değerleri

Google'a nazaran, çekirdek ağ yaşamsal organları vardır SEO 2021 senesinde bir liste unsur haline gidiyor . Ve bu kısımda, sitenizi bu gelecek google güncellemesine iyi mi hazırlayacağınızı tam olarak göstereceğim.

Temel web vitals, Google'ın son derece önemli olduğunu düşündüğü üç belirli web sayfası deneyimi ölçümlerinden oluşan bir settir:

 • En büyük zengin içerikli boya
 • İlk giriş gecikmesi
 • Kümülatif düzen kayması
Google'a göre, temel web vitals sıralamaları doğrudan etkileyecek.

Bununla birlikte, sitenizin temel web özelliklerini optimize ETMEMENİZ için hiçbir neden yok. Bu yüzden üzerinde çalışmak için biraz zaman ayırmak mantıklı. Nasıl yapacağınız burada.

Temel web hayati puanlarınızı nasıl i̇yileştirebilirsiniz?
Açık olmak gerekirse: Temel web verilerinizi iyileştirmek için atacağınız tam ismimlar sitenize bağlıdır. Örneğin, shopify'da çalışan bir site, wordpress'te çalışan bir site ile karşılaştırıldığında farklı olacaktır. Bununla beraber, neyi düzeltmeniz icap ettiğini bulmak için kullanabileceğiniz süreç burada.

İlk olarak, Google Arama Konsolunu açın ve "Temel Web Vitals" ı tıklayın. Ardından, sitenizdeki sayfaların nasıl yığıldığına bakın. (Temelde masaüstü puanlarını görmezden geliyorum. Google'ın mobil öncelikli endeksi , mobil puanların gerçekten önemli olduğu anlamına gelir).

"Kötü URL'lere" gerçekten sıfır girmek istiyorsunuz.
Kanımca Google, kötü URL'leri iyi URL'leri artırmaktan daha fazla cezalandıracak. Dolayısıyla, URL'lerinizi kırmızıdan çıkarmaya öncelik vermek istiyorsunuz.

Yine, bununla nasıl başa çıkacağınız, büyük ölçüde mücadele ettiğiniz temel web'e bağlıdır.

Örneğin, sayfalarımın bir kısmının CLS puanı düşük. Bu yüzden sayfaların yüklenirken kararlılığını iyileştirmek için çalıştık.

Temel Web Yaşamsal Değerlerini Nasıl Geliştirdik?

Google yaklaşan sayfa deneyimi güncellemesini duyurduğunda, bir değişiklik yapmamız gerektiğini fark ettim.

Backlinko'nun yükleme süreleri yavaştı. Çok yavaş. Denemek eksikliğinden değildi. Hafif bir WordPress teması kullandık. Görsellerimizi sıkıştırdık. Ve dahası.

Ama gerçek şuydu: Backlinko'nun sayfaları BÜYÜK idi. Bazı yayınlarımızda 40'tan fazla yüksek çözünürlüklü ekran görüntüsü vardı. Artı görseller, gömülü videolar ve hareketli resimler.

Mesele şu ki, bu sıralamalarımıza hiç zarar vermedi. Arama motoru sıralama faktörleri analizimizin sayfa hızı ve sıralamalar arasında bir ilişki bulamadığı düşünüldüğünde bu mantıklı . Ancak bu güncelleme farklıydı. Google sadece sayfa yükleme hızına bakmıyordu. Kullanıcı deneyimini doğrudan ölçmeye çalışacaklardı.

Başka bir deyişle: bu sefer ortalıkta dolaşmıyorlardı.

Ben de çalışmalıyım.

Spesifik olarak, Backlinko'nun kodunu elden geçirmek için bir ajans tuttum. Şimdi Next.js'de çalışıyor.

Ucuz değildi. Ya da kolay.

Ancak sonuçta bu, temel web yaşamsal puanlarımızı önemli ölçüde iyileştirdi. Neyse ki, muhtemelen sitenizin kodunu tamamen elden geçirmeniz gerekmiyor. Backlinko, benzersiz bir durumdaydı. Bu yüzden sert önlemler almak zorunda kaldık.

Ancak, yukarıda özetlediğim ipuçlarını kullanarak 10 üzerinden 9'unda temel web yaşamsal puanlarınızı artırabilirsiniz.

Ve bununla birlikte, 2. bölümün zamanı geldi.

2021 SEO Bölüm 2: Google Geçiş Sıralaması

Ekim ayında google, "passages" adlı yeni bir arama teknolojisini duyurdu . Bu özellik, google'ın bir sayfanın belirli bölümlerini ("pasaj") bağımsız olarak sıralamasına olanak tanır. Bu özellik, tüm aramaların% 7'tepsi etkileyecek ve bu çok büyük bir sayı. (bir bağlama oturtmak gerekirse, google penguin tüm sorguların yalnızca % 3,1'ini etkiledi .)

Bu yeni google sıralama unsurü için nasıl optimize edileceğini görelim.

Google Passage Ranking Nasıl Çalışır?

Pasajlar, Google'ın belirli bir sayfadaki belirli, alakalı pasajları sıralamasına olanak tanır. Sadece sayfanın kendisi değil. (Öne Çıkan Snippet'lerin güçlendirilmiş bir sürümü gibi.)

Yani YALNIZCA Google yerine tüm sayfanın alaka düzeyini hesaba katın. Artık o sayfanın belirli bir bölümünün alaka düzeyini de boyutlandıracaklar. Bununla birlikte, Google yine de tüm sayfaları değerlendireceklerini açıkça belirtti. Dolayısıyla, backlink, sayfa içi SEO, UX sinyalleri ve Google'ın diğer sayfa düzeyinde sıralama faktörleri geçerli olmaya devam edecek. Tek fark, tek bir sayfanın artık daha fazla sıralama şansı olmasıdır. Yani, sayfanın optimize edildiğini ve düzenlendiğini varsayarsak.Tam olarak şimdi anlatacağım konu bu.

SEO için içeriğinizi Ayrı Bölümlerde Düzenleyin

Evet, Google sayfanızın pasajlarını yarı bağımsız olarak sıralayacaktır. Ancak bu, düzensiz bir sayfayı kolayca bölebilecekleri anlamına gelmez.

Neden? Google artık her bölüme mini bir web sayfası gibi bakabilir. Bu, içeriğinizin özel bölümlere ayrılması gerektiği anlamına gelir. Ve her bölüm belirli bir alt konuyu kapsamalıdır. Bunu zaten yapıyor olabilirsiniz. Değilse, geri dönmenizi ve içeriğinizi ÇOK anlaşılır bölümler halinde düzenlemenizi öneririm.

Örneğin, sitemdeki şu sayfaya bir göz atın: " SEO " (Her bölümün bir H3 alt başlığı vardır) Bu şekilde Google, her H3'ün altındaki içeriği mini bir web sayfası olarak ele alabilir. Ve buna göre sıralayın.

Uzun Form İçeriğini İkiye Katlayın

KULLANILAN uzun biçimli içeriğin dezavantajı, bazen daha odaklı bir sayfayla yenilebilmenizdir.

Örneğin, sayfanızda blog yazısı tanıtımları yazmakla ilgili bir bölüm olduğunu varsayalım.

Ve başka birinin yazı tanıtımları yazmaya adanmış tam bir sayfası vardı. Bazı durumlarda Google, tanıtım gönderileriyle ilgili tüm sayfayı size göre sıralar. Bunun nedeni rakibinizin sayfasının% 100 bu konuyla ilgili olmasıdır. Ve Google için bu sayfa, daha iyi tanıtımlar yazmak isteyen biri için daha iyi bir UX olabilir. Ama bu değişmek üzere. Bugün, Google tek bir uzun biçimli içeriği 5, 10 ve hatta 100 benzersiz bölüme ayrıştırabilir. Ve her birinin Google'da iyi bir sıralama şansı var. Yani evet, uzun biçimli içerik zaten SERP'lerde bir sıralama avantajına sahipti .

Artık Google tek bir sayfayı farklı bölümlere ayırabildiğine göre, uzun biçimli içeriğin 2021'de SEO için daha da iyi çalışmasını bekleyebilirsiniz.

2021 yılında SEO ayarları, öne çıkan snippet'ler için optimize edin

SEMrush'a göre , tüm arama sonuçlarının% 6,83'ünde Öne Çıkan Snippet var. Ve evet: Öne Çıkan Snippet'ler 1 numaralı noktadan BİRÇOK tıklama çalıyor.

(Söylemek istediğim gibi: "# 0, yeni 1 numara")

Soru: İçeriğinizin Öne Çıkan Snippet'te görünmesini nasıl sağlıyorsunuz?

İşte bu bölüm bununla ilgili.

Yakın zamanda Öne Çıkan Parçacıklar için sıralamaya öncelik vermeye karar verdim. Ve bir avuç Öne Çıkan Snippet sıralamasından 390'ın üzerine çıkmamıza yardımcı oldu .

1. Öne Çıkan Snippet fırsatlarını bulun

SEO'daki çoğu şey gibi, ilk adım anahtar kelime araştırmasıdır .

Zaten sıraladığınız anahtar kelimeler.

VE

Öne Çıkan Snippet'e sahip anahtar kelimeler. Şimdiden sıraladığınız anahtar kelimelere odaklanmak neden önemlidir? Tüm Öne Çıkan Snippet'lerin% 99,58'i , o terim için ilk sayfada yer alan sayfalardandır. Dolayısıyla, henüz ilk 10'da yer almadıysanız, Öne Çıkan Metin Parçacığı noktasında sıralama şansınız sıfırdır.

Öne Çıkan Snippet Fırsatlarını nasıl bulursunuz? Ahrefs "Organik Anahtar Kelimeler" raporu. Sıraladığınız anahtar kelimeleri gösterir… ayrıca Öne Çıkan Metin Parçacığı da vardır:

2. Sayfanıza "Snippet Bait" ekleyin

"Snippet Bait", Öne Çıkan Metin Parçacığı bölümünde sıralanmak için özel olarak tasarlanmış 40-60 kelimelik bir içerik bloğudur.

Neden 40-60 kelime?

Eh, SEMrush yaklaşık 7 milyon Öne Çıkan Snippet'i analiz etti . Ve en Öne Çıkan Parçacıkların 40-60 kelime uzunluğunda olduğunu buldular.

3. İçeriğinizi diğer Öne Çıkan Snippet türleri için biçimlendirin

Snippet Bait, aşağıdaki gibi "Paragraf Parçacıkları" için en iyi sonucu verir: Paragraf snippet'leri tüm Öne Çıkan Snippet'lerin% 81,9'unu oluştursa da… … Onlar tek değil. Liste Parçacıkları için sıralama yapmak istiyorsanız… Listenizdeki her öğe için H2 veya H3 alt başlıklarını kullanın. (Bunun doğru ayarlanıp ayarlanmadığını görmek için HTML kodunuzu manuel olarak kontrol edebilirsiniz)

Google, bu alt başlıkları içeriğinizden çekecek… ve bunları Öne Çıkan Snippet'e dahil edecek: Tablo Parçacıklarında sıralamak istiyorsanız… Google'ın verileri kolayca çekebileceği bir tablo oluşturmanız gerekir.

seo 2021

2021 SEO Ayarları Görsel Aramanın Yükselişi

Görsel Arama bir SEO oyun değiştirici midir?

Henüz değil. Ancak işlerin gidişatına bağlı olarak, görsel arama 2021'de yükselmeye hazırlanıyor.

Görsel Arama Başlıyor
Her zamankinden daha fazla insan görsel arama yapıyor. Şu istatistiklere bir göz atın:

Google Lens zaten 1 milyar kez kullanıldı

Pinterest ayda 600 milyon görsel arama alıyor

Türkiye'de tüketicilerin % 36'sı zaten görsel aramayı kullanarak alışveriş yaptığını biliyor muydunuz? Görsel aramalar ürün fotoğraflarını yansıttığında, tüketici gerçekten ne alacağını biliyor ve görerek tıklıyor. Görsel SEO 2021 yılında daha önemli olacaktır.

Görsel Arama Teknolojisi Delicesine İyi

Görsel arama hala emekleme aşamasında.

Google Lens'i mobil cihazınızda açın ve odanızın etrafındaki şeyleri taramaya başlayın. Muhtemelen hemen hemen her şeyi tanımlayabildiğini göreceksiniz.

Bugün, Google Lens 1 milyar nesneyi tanımlayabiliyor . Ve bu sayı her geçen gün artıyor. Heck, Bing'in görsel aramasını telefonumda denedim. Ve çok iyi çalışıyor. İnsanlar Görsellerle Aramak İstiyor. Kullanmaya başladığınızda, görsel aramanın aşağıdakiler için çok yararlı olduğunu hemen fark edeceksiniz:

 • Alışveriş yapmak
 • Talimatlar
 • Önemli noktaları belirleme
 • Yerel işletme incelemeleri
 • Tercüme
 • Tarifler
 • Beslenme bilgisi
 • Çok daha fazlası
Muhtemelen genç tüketicilerin% 62'sinin daha fazla görsel arama teknolojisi istemesinin nedeni budur.

Görsel Arama için Nasıl Optimize Edilir

Bu yılın başlarında, ilk görsel arama sıralama faktörleri çalışmalarından birini gerçekleştirdik. Mobil Uyumlu Sayfaların Büyük Bir Kenarı Var 10 Google Lens sonucundan 9'u Google'ın mobil uyumluluk testini geçen bir siteden geldi . Google Lens aramalarının temelde% 100'ünün mobil cihazlarda yapıldığı düşünüldüğünde, Google'ın mobil uyumlu web sitelerini tercih etmesi mantıklı geliyor.

Geleneksel Görsel SEO Hala Uygulanmaktadır

Araştırmamız, geleneksel görsel SEO tekniklerinin (görsel dosya adlarını ve alternatif metni optimize etmek gibi) Google Lens sıralamalarına da yardımcı olduğunu buldu.

Ve bu yüksek otorite sayfalarının ve sitelerin Google Lens sonuçları olarak görünme olasılığı daha yüksektir. Google Lens Sonuçları İçerik Zengin Sayfalardan Gelme Eğilimi
Google'ın, oldukça fazla metin içeren sayfalardan (ortalama 1600 kelime) Google Lens görsel sonuçlarını alma eğiliminde olduğunu gördük. İlk başta bu şaşırtıcı görünebilir. Ancak Google'ın bir sayfadaki metin içeriğinin görsel SEO için önemli olduğunu özellikle belirttiğini fark ettiğinizde , bu bulgu çok mantıklı geliyor.


SEO Bölüm 5: Etki Alanı Yetkilisi 2.0

Domain Authority eskiden bağlantılarla ilgiliydi. Artık değil. Google bugün ayrıca sitenizi Uzmanlık , Yetki ve Güvenilirlik temelinde değerlendirmektedir .

EAT olarak da bilinir.

Birçok yönden EAT, Domain Authority 2.0'dır. Ve bu bölümde, bu önemli SEO trendi hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağım. Açık olmak gerekirse: EAT yıllardır kılavuzların bir parçası olmuştur. Ancak EAT artık eskisinden daha önemli bir sıralama faktörü. Örneğin, Google'ın yeni " Arama Nasıl Çalışır " raporu, "güvenilir kaynakları" sıralamak istediklerinden bahsediyor.

SEO Uzmanı Olun (Veya Birini Kiralayın)

İçeriğinizi yazmak için rastgele serbest çalışanlar tutarsanız, başınız belada demektir. Bunun nedeni, Google'ın kendi alanlarındaki yasal uzmanlar tarafından yazılmış içeriği öne çıkarmak istemesidir. Hatta tıbbi içeriğin sağlık uzmanları tarafından yazılması gerektiğini söyleyecek kadar ileri gidiyorlar. Hatta tıbbi içeriğin sağlık uzmanları tarafından yazılması gerektiğini söyleyecek kadar ileri gidiyorlar.

Şeffaf Olun

Google muhtemelen sitenizin EAT'sini anlamak için site dışı sinyallere odaklanır . Bahsedilen:

Değerlendirici yönergeleri, sitenin kendisini değerlendirmek için çok zaman harcar.

Örneğin, yönergeler şunu belirtmektedir:

 • Sayfa hakkında kapsamlı
 • İletişim sayfası bulmak kolay
 • Kaynaklara referanslar ve harici bağlantılar
 • Gizlilik politikası ve hizmet şartları
 • Her makalenin yazar imzaları

Alıntı Alın

Google'ın EAT değerlendirmesinin çoğu web siteniz dışında gerçekleşir . Bu mantıklı. Rasgele herhangi bir kişi uzman olduğunu iddia edebilir. Ama diğer web sitelerinin sizinle aynı fikirde olmasını sağlamak? Bu tamamen farklı bir hikaye. Aslında, Google'ın yönergeleri şunları belirtir.

Yani:

Harika bir site oluşturmanın yanı sıra, başkalarının sizden ve sitenizden bir başvuru kaynağı olarak bahsetmesini nasıl sağlıyorsunuz? Öncelikle, diğer birçok güvenilir web sitesinde alıntı yapmanız gerekir.

Bunların bağlantılı sözler bile olması gerekmez.sitenizin bir bütün olarak belirli bir konuyla ilişkilendirilmesi gerekir. Yine, bu site dışı sözlere iniyor. Özellikle, alanınızdaki diğer yetkililerden bahseder. Örneğin, Ahrefs tarafından 1 numaralı SEO blogu olarak listelenmek, muhtemelen Ask4SEO'nun Google'ın gözünde itibarını artırdı.

seo
SEO Bölüm 6: Video Dalgalanmaya Devam Ediyor

Çevrimiçi video şu anda PATLATILIYOR.

Aslında, Cisco'ya göre , çevrimiçi video 2022'ye kadar tüm çevrimiçi trafiğin% 82'sini oluşturacak.

% 82!

Ve bu hala dünyanın video talebini karşılamayabilir. Her zamankinden daha fazla video olmasına rağmen, HubSpot insanların% 43'ünün DAHA FAZLA video içeriği istediğini belirtiyor .

Kısacası: Video, dijital pazarlama planlarınızın bir parçası değilse, kaçırıyorsunuz demektir. İşte bu yıl SEO'nuzu geliştirmek için videoyu nasıl kullanabileceğiniz.

Videoda Öne Çıkan Snippet'ler

Muhtemelen arama sonuçlarında daha fazla Video Öne Çıkan Parçacık fark etmişsinizdir. Aslında Google, " Öne Çıkan Parçacıklara Yeniden Giriş " raporunda Öne Çıkan Video Parçacıklarını vurguladı . Ve 2021'de Video Öne Çıkan Parçacıklardan daha fazlasını görmeyi umuyorum.

Gördüğüm kadarıyla, video içeriğinizi Öne Çıkan Parçacıklardan almak için yapmanız gereken en önemli 3 şeyi burada bulabilirsiniz.

1. İçeriğinizi Ayrı Bölümlerde Düzenleyin

Bu cok büyük.

Açık bölümler, Google'ın videonuzdaki içeriği anlamasına yardımcı olur. Bu, Google'ın videonuzdan farklı klipleri bir snippet'te kullanmasını kolaylaştırır.

2. Videonuzu SEO için Optimize Edin

Google, videonuzun neyle ilgili olduğunu anlamak için başlığınızı, açıklamanızı ve etiketlerinizi kullanır. Bu nedenle, net bölümleri olan videolar yayınlamanın yanı sıra , videonuzun SEO için optimize edildiğinden de emin olmak istersiniz .

Aslında, 165 Video Özellikli Parçacık üzerinde yapılan küçük bir HubSpot çalışması , bunların% 80'inin başlıkta bir anahtar kelime içerdiğini buldu .

3. Bir Transkript sağlayın

YouTube'un otomatik olarak oluşturduğu altyazılar GERÇEKTEN iyi. Ama% 100 değil. Bu nedenle, YouTube ve Google'ın videonuzun her kelimesini anlama olasılığını artırmak için bir konuşma metni yükleyin.

2021 SEO için YouTube Kanalınızı Büyütün

YouTube, halihazırda dünyanın en büyük 2. arama motorudur.

(Aslında, jumpshot ve Moz kurucusu Rand Fishkin tarafından yapılan bir araştırmaya göre, YouTube'un arama motorudur 2x daha popüler Bing den .) Şaşırtıcı bir şekilde, YouTube hala büyüyor . Kısacası, her zamankinden daha fazla kişi YouTube'da içerik arıyor.

Dolayısıyla, 2021'de SEO'dan daha fazla trafik almak istiyorsanız, özellikle YouTube için içerik oluşturmanızı ve optimize etmenizi öneririm. Göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir arama motorudur.

En iyi kısım? Çoğu pazarlamacı video yapmak için fazla tembeldir. Dolayısıyla, videolarınızın görülmesi oldukça kolaydır (yüksek kaliteli videoları nasıl oluşturacağınızı bildiğinizi varsayarsak).

Örneğin, kanalımda toplam 39 video var. Ve bu 39 video, ayda 228.000'den fazla görüntüleme oluşturuyor.

(Ve tahmin edebileceğiniz gibi, bu izleyicilerin büyük bir kısmı web sitesi ziyaretçisine, potansiyel müşteriye ve müşteriye dönüşür).

Daha iyi hale geliyor: SEO için optimize edilmiş YouTube videoları yayınladığınızda, daha fazla Google mülkü sahibi olacaksınız. Neden? Başlangıç ​​olarak: Tüm Google arama sonuçlarının% 55'i en az bir video içeriyor. (Ve bu videoların neredeyse tamamı YouTube'dan.) Ve Google'ın YouTube'un sahibi olduğunu düşünürsek, 2021'de arama sonuçlarında DAHA FAZLA YouTube videosu bekleyin.

Metin Tabanlı Blog Yazılarına Video İçeriği Göm

İnsanlar daha fazla video içeriği görmek istiyorsa, neden onlara vermiyorsunuz? Bu yüzden blog yazılarınıza video içeriği eklemenizi tavsiye ederim. Ve kendi Google Analytics verilerime göre, bunun hemen çıkma oranınızı önemli ölçüde artırabileceğini gördüm .

SEO Bölüm 7: Tırnak Arama Amacı

Arama Amacı , son birkaç yıldır SEO dünyasında büyük bir konu olmuştur.

Ve iyi bir nedenden dolayı: Arama amacına uymayan içerik sıralanmayacaktır. Ve Google, insanlara tam olarak istedikleri arama sonuçlarını vermede daha iyi hale geldikçe, 1: 1 Arama Amacı eşleşmesine sahip içerik oluşturmak, 2021 SEO için bir zorunluluk olacak.

Her Anahtar Kelimenin Amacını Belirleyin
Her anahtar kelimenin arkasında bir amaç vardır. Belki bir şeye bakmaktır. Veya bir şey satın alın. Veya A ürününü B ürünüyle karşılaştırın. Ve içeriğiniz bu arama amacına ne kadar iyi uyarsa, o kadar iyi sıralanır.

Yani ilk adımınız, hedef anahtar kelimenizin Arama Amacını bulmaktır.

Bazen amaç anahtar kelimede doğrudur.

Ama genellikle o kadar açık değildir. Dolayısıyla, çoğu anahtar kelime için, arama sonuçları size o anahtar kelimenin Arama Amacı hakkında bilmeniz gereken her şeyi söyleyecektir.
Örneğin, "protein tozu" gibi bir anahtar kelime alın. Bu terimi arayan biri biraz protein almak isteyebilir. Ya da belki bunun hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorlar. Pekala, Google'ın bu anahtar kelime için ilk sayfasına göre, "protein tozu" arayan çoğu insan bilgi arıyor .

1'e 1 Arama Amacı Eşleşmesi Olan İçerik Oluşturun

Artık Arama Amacını belirlediğinize göre, arama yapanlara tam olarak aradıklarını veren bir şey yayınlamanın zamanı geldi.

Örneğin, arama motoru sonuç sayfalarını (" SERP'ler ") "YouTube aboneleri nasıl edinilir " için analiz ettiğimde, bunların çoğunlukla liste gönderileri olduğunu fark ettim. Bu bir "nasıl yapılır" anahtar kelimesi olmasına rağmen, adım adım bir eğitim yayınlamadım. Bunun yerine bir liste yazısı yayınladım. Ve içeriğim kullanıcıların istediği şey olduğu için, o sayfa o anahtar kelime için ilk 3'te yer alıyor.

Arama Amacı için Eski İçeriği Yeniden Optimize Edin

Arama Amacı optimizasyonu yalnızca yeni içerik için değildir.

Daha iyi bir Arama Amacı uyumu sağlamak için eski öğelerinizi değiştirebilirsiniz. Sayfa içi SEO'nuzu artırmak için . Veya sadece sayfanın genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek için.

Örneğin, bu gönderi "SEO kampanyası" için gerçekten iyi bir sıralama yapardı.
Ancak Google, bu anahtar kelimeyi arayan insanların gerçekte ne istediğini bulmada daha iyi hale geldikçe, yazım sıralamada düşmeye başladı. Bu mantıklıydı: "SEO kampanyası" arayan biri rastgele bir adamla ilgili bir vaka çalışması istemiyor. Adımların bir listesini istiyorlar. Bu yüzden bu yazıyı takip etmesi kolay adım adım bir rehbere dönüştürdüm. Bugün, o sayfa eski sürüme göre% 156.46 daha fazla organik trafik alıyor.

Search Engine Optimization

SEO Bölüm 8: Azalan TO'larla Mücadele

İnkar etmek yok: Organik tıklama oranı azaldı. Web siteniz aşağı doğru düşüyor. Aslında, bir sektör araştırması , mobil aramadaki organik TO'nun 2015'ten bu yana % 41,4 düştüğünü ortaya koydu .

Nedeni bir sır değil: Google, Yanıt Kutuları, Reklamlar, Atlı Karıncalar, "İnsanlar da soruyor" bölümleri ve daha fazlası gibi SERP Özelliklerini kullanarak organik arama sonuçlarını dışarıda bırakıyor .

Ve SERP'lerde öne çıkmak için, sonucunuzun "üzerime tıklayın!" Diye bağırması gerekir ... yoksa görmezden gelinir.

Anahtar Kelimenizi URL'nize Ekleyin
2019'da , büyük ölçekli organik CTR çalışmamızın sonuçlarını yayınladık . Ve en ilginç bulgularımızdan biri, anahtar kelime açısından zengin URL'lerin, kişinin aramasıyla eşleşen bir anahtar kelime içermeyen URL'lere göre% 45 daha fazla tıklama almasıydı.

Duygu Kullanın (Denize Girmeden)
Çalışmamız, duygusal başlıkların nispeten yüksek bir TO'ya sahip olduğunu buldu. Ancak, "Güçlü Kelimeler" içeren başlık etiketlerinin tıklamaları% 14 azalttığını da gördük. Görünüşe göre Google arama yapanları ilgi çekici başlıkları tıklamak istiyor. Ancak bir başlık tıklama tuzağı bölgesine girerse, başka bir şeyi tıklayacaklardır.

Her Sayfa İçin Meta Açıklamaları Yazın

Başka bir deyişle: web sitenizin açıklama meta etiketlerinin% 100 orijinal olduğundan emin olun. Ve birisini arama sonuçlarında sitenizi tıklamaya zorlar.

Bu, TO'nuzu yaklaşık% 6 oranında artırabilecek 2 dakikalık basit bir adımdır.

2021 için Hızlı SEO İpuçları

Bölüm - 2021 için hızlı SEO ipuçları

Bu bölümde size şu anda harika çalışan birkaç hızlı kazanma taktiği göstereceğim.

Ve 2021'de daha da iyi çalışmalı.
"Araştırma İçeriği" yayınlayın
Blogcular ve gazeteciler verileri SEVİYOR.

Ve onları bir istatistik, anket veya endüstri araştırması ile bağlarsanız, yarın olmayacakmış gibi size bağlanırlar. Örneğin 2020'de 5 adet Araştırma İçeriği yayınladık. Ve bu 5 içerik 22.926 backlink, 23.217 sosyal medya paylaşımı ve 262.983 bin ziyaretçi getirdi .

Deli.

Araştırma İçeriğinin dezavantajı, bir liste gönderisini veya örnek olay incelemesini patlatmaktan çok daha fazla iş olmasıdır. Ancak doğru yapıldığında, ekstra çaba tamamen karşılığını verebilir.

Görsel İçerik Oluşturun
(Özellikle "Konsept Görselleri")
Tıpkı video gibi, görsel içerik de hızla büyüyor.

Aslında, yakın zamanda yapılan bir anket , pazarlamacıların% 87,5'inin içerik pazarlama çabalarının çoğunda görsel içerik kullandığını ortaya koydu.
Pinterest ve Instagram gibi sosyal medya siteleri sayesinde görsel içerik 2021'de büyümeye devam edecek.

Bu trendden nasıl yararlanabilirsiniz? Daha fazla görsel içerik oluşturun… özellikle "Konsept Görselleri". Deneyimlerime göre, "Konsept Görselleri" süslü bir infografik kadar iyi olabilir… daha iyi olmasa da.

(Konsept Görselleri, diğer sitelerin içeriklerine kolayca yerleştirebilecekleri görsellerdir. Bunu yaptıklarında, genellikle size geri bağlantı verirler.)
SEO için Podcast Gösterisi Notlarınızı Optimize Edin
Herkesin ve annesinin bir podcast'i var.

Ancak çok az kişi şov notlarını Google'da sıralamaktadır. Neyse ki, podcast şov notlarınızı SEO için optimize etmek çok zor değil.

İşte nasıl yapılacağı. Öncelikle, röportajınızın tam bir dökümünü alın. Ardından, bu transkripti tam bir blog gönderisine dönüştürün. Başka bir deyişle, transkriptinizi kopyalayıp yapıştırıp bir gün demeyin. Bunun yerine, transkripti, aşağıdakiler dahil, kendi başına durabilecek bir gönderiye dönüştürmek istersiniz:

Giriş
Alt başlıklar
Ekran görüntüleri ve görseller
İç ve dış bağlantılar
Yorumlar bölümü
İşte bunun nasıl görünebileceğine dair bir örnek.

Podcast Konuğu Olarak Geri Bağlantılar Oluşturun
Podcast'ler, bağlantı kurmanın en sevdiğim yollarından biridir.

Bu, konuk göndermeye benzer… tüm ileri geri hareketler olmadan. Sadece ortaya çıkın, bildiklerinizi paylaşın ve hoş bir geri bağlantı elde edin: Ve podcasting'in popülaritesi bir fasulye sapı gibi büyüyor. Aslında, 100 milyon Amerikalı ayda en az bir podcast dinliyor (bu geçen yıla göre% 10 arttı).

Bu, gelecek yıl podcast'lerden bağlantılar almanız için muhtemelen DAHA FAZLA fırsat olacağı anlamına geliyor.

İçerik Merkezlerini Yayınlayın

İçerik merkezleri, esasen belirli bir konuyu kapsayan bir dizi ilgili içeriktir.

Ancak rastgele blog gönderilerini birbirine bağlamak yerine, bunları tek bir "merkezde" girişler olarak sunarsınız.

Ve hub için bir hub ana sayfası oluşturun. Bu merkezler, sitenizin SEO'su için çifte görev yapar.

Birincisi, hub'lar, insanların sizinle paylaşmasını ve sizinle bağlantı kurmasını sağlayan "WOW" içerik türüdür.

Çok az kişi bir içerik merkezi oluşturmak için gereken işi yapmaya isteklidir. Böylece bunu yaptığınızda, anında öne çıkacaksınız.
İkinci olarak, merkez sayfalarınız stratejik olarak çok sayıda tanımlı anahtar kelime için sıralama yapacak şekilde tasarlanmıştır.

Örneğin, SEO Pazarlama Merkezi girişlerimizden biri " LSI anahtar kelimeleri " terimi etrafında optimize edilmiştir. Ve "optimize edilmiş" dediğimde, sadece anahtar kelimemi başlık etiketimde kullanmayı kastetmiyorum.

İçerik, arama amacı için% 1000 optimize edilmiştir . Örneğin, "LSI anahtar kelimeleri" arayan bir kişi muhtemelen temel bilgileri öğrenmek istemektedir. Ne olduğu ve SEO için neden önemli olduğu gibi.

Ve her giriş, insanlara bu konuyla ilgili bir ön bilgi verecek şekilde yapılandırılmıştır.

dried food manufacturer

Dried food manufacturer the idea at the back of dried vegetables is straightforward: maintaining them dry via using getting rid of its moisture for longer storage functions. Peas and corn are the most commonplace. And the listing goes on. despite the fact that the vegetables lack water, their proper tastes are maintained and regained after unpacking them and along with water. further, secure and healthful merchandise are guaranteed due to the reality there aren't any preservatives of any kind.

Even in your home, you may do your personal dehydration of greens. if you do now not like spending plenty on commercialize packages of dried veggies, well, you purchased fortunate you discovered this newsletter. The manner may additionally additionally appear bizarre, absurd even. however you will be thanking me afterward. Wink. whilst you develop your non-public fruit and vegetable lawn, it is an advantage for you. which means you be given as true with that your merchandise are wholesome due to the fact you've got tended to it collectively together with your very personal safekeeping. This is right mainly on instances like disaster or in reality clearly the purpose to rate-cut. First component you need to do is wash your vegetables with smooth water. Rinse very well to do away with soil. make sure no longer to embody rotten factors. Slice uniformly. Blanch your greens. this is to take away microorganisms present inside the vegetation. After that, immerse in cool water then drain to a tray.

The most not unusual manner of getting ready dried veggies is through the oven. The right temperature could probable be underneath 130f on the way to avoid cooking your vegetables. make certain to allow air to circulate across the oven. It is probably useful to keep air passage by way of beginning the oven door slightly.

another easy way is sun drying. certain, sun. What better manner to warmness things up? This technique entails foil. Foil is concept to be the top notch insulator. The motive of that is to entice the warmth internal your solar dehydrator. As quickly as you've got your greens located beneath the warm temperature of the solar, location a skinny sheet of aluminum foil under the vegetable holder. Then cover the whole set-up with plastic sheet. permit air to go with the flow internal your device. Use a bit inventiveness to make your set-up very green.

The vegetables have dried after they flip crunchy. at the same time as you be aware them becoming brittle and losing moisture already, let them cool. then you definitely definately in the intervening time are prepared for packaging. most endorsed are food applications that face up to dampness. extraordinary topics to remember are ants and different pests. make certain to maintain it wherein they can't harm them. at ease hold them in a fab nook, or better but, to your freezer.

https://driedfoodmanufacturer.com/

2021 SEO Stratejileri Belli oldu - 2021 Search Engine Optimization | 2021 Arama Motoru Optimizasyonu

seo 2021 'de arama motoru optimizasyonu için eksiksiz bir kılavuz. Sesli arama, video, arama amacı, yeni sayfa içi SEO teknikleri ve daha fazlası gibi SEO trendleri hakkında bilgi edinin.

kaynak: 2021 seo ">https://ask4seo.com/blog/seo

2021 SEO içindekiler - Arama motoru optimizasyonu

 1. Temel Web Hayati Değerleri

 2. Google Geçiş Sıralaması

 3. Öne Çıkan Snippet'ler için Optimize Edin

 4. Görsel Aramanın Yükselişi

 5. Etki Alanı Yetkilisi 2.0

 6. Video Dalgalanmaya Devam Ediyor

 7. Ana Arama Amacı

 8. Azalan TO'larla Mücadele

 9. 2021 için Hızlı SEO İpuçları

2021 seo

SEO Bölüm 1: Temel Web Hayati Değerleri

Google'a nazaran, çekirdek ağ yaşamsal organları vardır SEO 2021 senesinde bir liste unsur haline gidiyor . Ve bu kısımda, sitenizi bu gelecek google güncellemesine iyi mi hazırlayacağınızı tam olarak göstereceğim.

Temel web vitals, Google'ın son derece önemli olduğunu düşündüğü üç belirli web sayfası deneyimi ölçümlerinden oluşan bir settir:

 • En büyük zengin içerikli boya
 • İlk giriş gecikmesi
 • Kümülatif düzen kayması
Google'a göre, temel web vitals sıralamaları doğrudan etkileyecek.

Bununla birlikte, sitenizin temel web özelliklerini optimize ETMEMENİZ için hiçbir neden yok. Bu yüzden üzerinde çalışmak için biraz zaman ayırmak mantıklı. Nasıl yapacağınız burada.

Temel web hayati puanlarınızı nasıl i̇yileştirebilirsiniz?
Açık olmak gerekirse: Temel web verilerinizi iyileştirmek için atacağınız tam ismimlar sitenize bağlıdır. Örneğin, shopify'da çalışan bir site, wordpress'te çalışan bir site ile karşılaştırıldığında farklı olacaktır. Bununla beraber, neyi düzeltmeniz icap ettiğini bulmak için kullanabileceğiniz süreç burada.

İlk olarak, Google Arama Konsolunu açın ve "Temel Web Vitals" ı tıklayın. Ardından, sitenizdeki sayfaların nasıl yığıldığına bakın. (Temelde masaüstü puanlarını görmezden geliyorum. Google'ın mobil öncelikli endeksi , mobil puanların gerçekten önemli olduğu anlamına gelir).

"Kötü URL'lere" gerçekten sıfır girmek istiyorsunuz.
Kanımca Google, kötü URL'leri iyi URL'leri artırmaktan daha fazla cezalandıracak. Dolayısıyla, URL'lerinizi kırmızıdan çıkarmaya öncelik vermek istiyorsunuz.

Yine, bununla nasıl başa çıkacağınız, büyük ölçüde mücadele ettiğiniz temel web'e bağlıdır.

Örneğin, sayfalarımın bir kısmının CLS puanı düşük. Bu yüzden sayfaların yüklenirken kararlılığını iyileştirmek için çalıştık.

Temel Web Yaşamsal Değerlerini Nasıl Geliştirdik?

Google yaklaşan sayfa deneyimi güncellemesini duyurduğunda, bir değişiklik yapmamız gerektiğini fark ettim.

Backlinko'nun yükleme süreleri yavaştı. Çok yavaş. Denemek eksikliğinden değildi. Hafif bir WordPress teması kullandık. Görsellerimizi sıkıştırdık. Ve dahası.

Ama gerçek şuydu: Backlinko'nun sayfaları BÜYÜK idi. Bazı yayınlarımızda 40'tan fazla yüksek çözünürlüklü ekran görüntüsü vardı. Artı görseller, gömülü videolar ve hareketli resimler.

Mesele şu ki, bu sıralamalarımıza hiç zarar vermedi. Arama motoru sıralama faktörleri analizimizin sayfa hızı ve sıralamalar arasında bir ilişki bulamadığı düşünüldüğünde bu mantıklı . Ancak bu güncelleme farklıydı. Google sadece sayfa yükleme hızına bakmıyordu. Kullanıcı deneyimini doğrudan ölçmeye çalışacaklardı.

Başka bir deyişle: bu sefer ortalıkta dolaşmıyorlardı.

Ben de çalışmalıyım.

Spesifik olarak, Backlinko'nun kodunu elden geçirmek için bir ajans tuttum. Şimdi Next.js'de çalışıyor.

Ucuz değildi. Ya da kolay.

Ancak sonuçta bu, temel web yaşamsal puanlarımızı önemli ölçüde iyileştirdi. Neyse ki, muhtemelen sitenizin kodunu tamamen elden geçirmeniz gerekmiyor. Backlinko, benzersiz bir durumdaydı. Bu yüzden sert önlemler almak zorunda kaldık.

Ancak, yukarıda özetlediğim ipuçlarını kullanarak 10 üzerinden 9'unda temel web yaşamsal puanlarınızı artırabilirsiniz.

Ve bununla birlikte, 2. bölümün zamanı geldi.

2021 SEO Bölüm 2: Google Geçiş Sıralaması

Ekim ayında google, "passages" adlı yeni bir arama teknolojisini duyurdu . Bu özellik, google'ın bir sayfanın belirli bölümlerini ("pasaj") bağımsız olarak sıralamasına olanak tanır. Bu özellik, tüm aramaların% 7'tepsi etkileyecek ve bu çok büyük bir sayı. (bir bağlama oturtmak gerekirse, google penguin tüm sorguların yalnızca % 3,1'ini etkiledi .)

Bu yeni google sıralama unsurü için nasıl optimize edileceğini görelim.

Google Passage Ranking Nasıl Çalışır?

Pasajlar, Google'ın belirli bir sayfadaki belirli, alakalı pasajları sıralamasına olanak tanır. Sadece sayfanın kendisi değil. (Öne Çıkan Snippet'lerin güçlendirilmiş bir sürümü gibi.)

Yani YALNIZCA Google yerine tüm sayfanın alaka düzeyini hesaba katın. Artık o sayfanın belirli bir bölümünün alaka düzeyini de boyutlandıracaklar. Bununla birlikte, Google yine de tüm sayfaları değerlendireceklerini açıkça belirtti. Dolayısıyla, backlink, sayfa içi SEO, UX sinyalleri ve Google'ın diğer sayfa düzeyinde sıralama faktörleri geçerli olmaya devam edecek. Tek fark, tek bir sayfanın artık daha fazla sıralama şansı olmasıdır. Yani, sayfanın optimize edildiğini ve düzenlendiğini varsayarsak.Tam olarak şimdi anlatacağım konu bu.

SEO için içeriğinizi Ayrı Bölümlerde Düzenleyin

Evet, Google sayfanızın pasajlarını yarı bağımsız olarak sıralayacaktır. Ancak bu, düzensiz bir sayfayı kolayca bölebilecekleri anlamına gelmez.

Neden? Google artık her bölüme mini bir web sayfası gibi bakabilir. Bu, içeriğinizin özel bölümlere ayrılması gerektiği anlamına gelir. Ve her bölüm belirli bir alt konuyu kapsamalıdır. Bunu zaten yapıyor olabilirsiniz. Değilse, geri dönmenizi ve içeriğinizi ÇOK anlaşılır bölümler halinde düzenlemenizi öneririm.

Örneğin, sitemdeki şu sayfaya bir göz atın: " SEO " (Her bölümün bir H3 alt başlığı vardır) Bu şekilde Google, her H3'ün altındaki içeriği mini bir web sayfası olarak ele alabilir. Ve buna göre sıralayın.

Uzun Form İçeriğini İkiye Katlayın

KULLANILAN uzun biçimli içeriğin dezavantajı, bazen daha odaklı bir sayfayla yenilebilmenizdir.

Örneğin, sayfanızda blog yazısı tanıtımları yazmakla ilgili bir bölüm olduğunu varsayalım.

Ve başka birinin yazı tanıtımları yazmaya adanmış tam bir sayfası vardı. Bazı durumlarda Google, tanıtım gönderileriyle ilgili tüm sayfayı size göre sıralar. Bunun nedeni rakibinizin sayfasının% 100 bu konuyla ilgili olmasıdır. Ve Google için bu sayfa, daha iyi tanıtımlar yazmak isteyen biri için daha iyi bir UX olabilir. Ama bu değişmek üzere. Bugün, Google tek bir uzun biçimli içeriği 5, 10 ve hatta 100 benzersiz bölüme ayrıştırabilir. Ve her birinin Google'da iyi bir sıralama şansı var. Yani evet, uzun biçimli içerik zaten SERP'lerde bir sıralama avantajına sahipti .

Artık Google tek bir sayfayı farklı bölümlere ayırabildiğine göre, uzun biçimli içeriğin 2021'de SEO için daha da iyi çalışmasını bekleyebilirsiniz.

2021 yılında SEO ayarları, öne çıkan snippet'ler için optimize edin

SEMrush'a göre , tüm arama sonuçlarının% 6,83'ünde Öne Çıkan Snippet var. Ve evet: Öne Çıkan Snippet'ler 1 numaralı noktadan BİRÇOK tıklama çalıyor.

(Söylemek istediğim gibi: "# 0, yeni 1 numara")

Soru: İçeriğinizin Öne Çıkan Snippet'te görünmesini nasıl sağlıyorsunuz?

İşte bu bölüm bununla ilgili.

Yakın zamanda Öne Çıkan Parçacıklar için sıralamaya öncelik vermeye karar verdim. Ve bir avuç Öne Çıkan Snippet sıralamasından 390'ın üzerine çıkmamıza yardımcı oldu .

1. Öne Çıkan Snippet fırsatlarını bulun

SEO'daki çoğu şey gibi, ilk adım anahtar kelime araştırmasıdır .

Zaten sıraladığınız anahtar kelimeler.

VE

Öne Çıkan Snippet'e sahip anahtar kelimeler. Şimdiden sıraladığınız anahtar kelimelere odaklanmak neden önemlidir? Tüm Öne Çıkan Snippet'lerin% 99,58'i , o terim için ilk sayfada yer alan sayfalardandır. Dolayısıyla, henüz ilk 10'da yer almadıysanız, Öne Çıkan Metin Parçacığı noktasında sıralama şansınız sıfırdır.

Öne Çıkan Snippet Fırsatlarını nasıl bulursunuz? Ahrefs "Organik Anahtar Kelimeler" raporu. Sıraladığınız anahtar kelimeleri gösterir… ayrıca Öne Çıkan Metin Parçacığı da vardır:

2. Sayfanıza "Snippet Bait" ekleyin

"Snippet Bait", Öne Çıkan Metin Parçacığı bölümünde sıralanmak için özel olarak tasarlanmış 40-60 kelimelik bir içerik bloğudur.

Neden 40-60 kelime?

Eh, SEMrush yaklaşık 7 milyon Öne Çıkan Snippet'i analiz etti . Ve en Öne Çıkan Parçacıkların 40-60 kelime uzunluğunda olduğunu buldular.

3. İçeriğinizi diğer Öne Çıkan Snippet türleri için biçimlendirin

Snippet Bait, aşağıdaki gibi "Paragraf Parçacıkları" için en iyi sonucu verir: Paragraf snippet'leri tüm Öne Çıkan Snippet'lerin% 81,9'unu oluştursa da… … Onlar tek değil. Liste Parçacıkları için sıralama yapmak istiyorsanız… Listenizdeki her öğe için H2 veya H3 alt başlıklarını kullanın. (Bunun doğru ayarlanıp ayarlanmadığını görmek için HTML kodunuzu manuel olarak kontrol edebilirsiniz)

Google, bu alt başlıkları içeriğinizden çekecek… ve bunları Öne Çıkan Snippet'e dahil edecek: Tablo Parçacıklarında sıralamak istiyorsanız… Google'ın verileri kolayca çekebileceği bir tablo oluşturmanız gerekir.

seo 2021

2021 SEO Ayarları Görsel Aramanın Yükselişi

Görsel Arama bir SEO oyun değiştirici midir?

Henüz değil. Ancak işlerin gidişatına bağlı olarak, görsel arama 2021'de yükselmeye hazırlanıyor.

Görsel Arama Başlıyor
Her zamankinden daha fazla insan görsel arama yapıyor. Şu istatistiklere bir göz atın:

Google Lens zaten 1 milyar kez kullanıldı

Pinterest ayda 600 milyon görsel arama alıyor

Türkiye'de tüketicilerin % 36'sı zaten görsel aramayı kullanarak alışveriş yaptığını biliyor muydunuz? Görsel aramalar ürün fotoğraflarını yansıttığında, tüketici gerçekten ne alacağını biliyor ve görerek tıklıyor. Görsel SEO 2021 yılında daha önemli olacaktır.

Görsel Arama Teknolojisi Delicesine İyi

Görsel arama hala emekleme aşamasında.

Google Lens'i mobil cihazınızda açın ve odanızın etrafındaki şeyleri taramaya başlayın. Muhtemelen hemen hemen her şeyi tanımlayabildiğini göreceksiniz.

Bugün, Google Lens 1 milyar nesneyi tanımlayabiliyor . Ve bu sayı her geçen gün artıyor. Heck, Bing'in görsel aramasını telefonumda denedim. Ve çok iyi çalışıyor. İnsanlar Görsellerle Aramak İstiyor. Kullanmaya başladığınızda, görsel aramanın aşağıdakiler için çok yararlı olduğunu hemen fark edeceksiniz:

 • Alışveriş yapmak
 • Talimatlar
 • Önemli noktaları belirleme
 • Yerel işletme incelemeleri
 • Tercüme
 • Tarifler
 • Beslenme bilgisi
 • Çok daha fazlası
Muhtemelen genç tüketicilerin% 62'sinin daha fazla görsel arama teknolojisi istemesinin nedeni budur.

Görsel Arama için Nasıl Optimize Edilir

Bu yılın başlarında, ilk görsel arama sıralama faktörleri çalışmalarından birini gerçekleştirdik. Mobil Uyumlu Sayfaların Büyük Bir Kenarı Var 10 Google Lens sonucundan 9'u Google'ın mobil uyumluluk testini geçen bir siteden geldi . Google Lens aramalarının temelde% 100'ünün mobil cihazlarda yapıldığı düşünüldüğünde, Google'ın mobil uyumlu web sitelerini tercih etmesi mantıklı geliyor.

Geleneksel Görsel SEO Hala Uygulanmaktadır

Araştırmamız, geleneksel görsel SEO tekniklerinin (görsel dosya adlarını ve alternatif metni optimize etmek gibi) Google Lens sıralamalarına da yardımcı olduğunu buldu.

Ve bu yüksek otorite sayfalarının ve sitelerin Google Lens sonuçları olarak görünme olasılığı daha yüksektir. Google Lens Sonuçları İçerik Zengin Sayfalardan Gelme Eğilimi
Google'ın, oldukça fazla metin içeren sayfalardan (ortalama 1600 kelime) Google Lens görsel sonuçlarını alma eğiliminde olduğunu gördük. İlk başta bu şaşırtıcı görünebilir. Ancak Google'ın bir sayfadaki metin içeriğinin görsel SEO için önemli olduğunu özellikle belirttiğini fark ettiğinizde , bu bulgu çok mantıklı geliyor.


SEO Bölüm 5: Etki Alanı Yetkilisi 2.0

Domain Authority eskiden bağlantılarla ilgiliydi. Artık değil. Google bugün ayrıca sitenizi Uzmanlık , Yetki ve Güvenilirlik temelinde değerlendirmektedir .

EAT olarak da bilinir.

Birçok yönden EAT, Domain Authority 2.0'dır. Ve bu bölümde, bu önemli SEO trendi hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağım. Açık olmak gerekirse: EAT yıllardır kılavuzların bir parçası olmuştur. Ancak EAT artık eskisinden daha önemli bir sıralama faktörü. Örneğin, Google'ın yeni " Arama Nasıl Çalışır " raporu, "güvenilir kaynakları" sıralamak istediklerinden bahsediyor.

SEO Uzmanı Olun (Veya Birini Kiralayın)

İçeriğinizi yazmak için rastgele serbest çalışanlar tutarsanız, başınız belada demektir. Bunun nedeni, Google'ın kendi alanlarındaki yasal uzmanlar tarafından yazılmış içeriği öne çıkarmak istemesidir. Hatta tıbbi içeriğin sağlık uzmanları tarafından yazılması gerektiğini söyleyecek kadar ileri gidiyorlar. Hatta tıbbi içeriğin sağlık uzmanları tarafından yazılması gerektiğini söyleyecek kadar ileri gidiyorlar.

Şeffaf Olun

Google muhtemelen sitenizin EAT'sini anlamak için site dışı sinyallere odaklanır . Bahsedilen:

Değerlendirici yönergeleri, sitenin kendisini değerlendirmek için çok zaman harcar.

Örneğin, yönergeler şunu belirtmektedir:

 • Sayfa hakkında kapsamlı
 • İletişim sayfası bulmak kolay
 • Kaynaklara referanslar ve harici bağlantılar
 • Gizlilik politikası ve hizmet şartları
 • Her makalenin yazar imzaları

Alıntı Alın

Google'ın EAT değerlendirmesinin çoğu web siteniz dışında gerçekleşir . Bu mantıklı. Rasgele herhangi bir kişi uzman olduğunu iddia edebilir. Ama diğer web sitelerinin sizinle aynı fikirde olmasını sağlamak? Bu tamamen farklı bir hikaye. Aslında, Google'ın yönergeleri şunları belirtir.

Yani:

Harika bir site oluşturmanın yanı sıra, başkalarının sizden ve sitenizden bir başvuru kaynağı olarak bahsetmesini nasıl sağlıyorsunuz? Öncelikle, diğer birçok güvenilir web sitesinde alıntı yapmanız gerekir.

Bunların bağlantılı sözler bile olması gerekmez.sitenizin bir bütün olarak belirli bir konuyla ilişkilendirilmesi gerekir. Yine, bu site dışı sözlere iniyor. Özellikle, alanınızdaki diğer yetkililerden bahseder. Örneğin, Ahrefs tarafından 1 numaralı SEO blogu olarak listelenmek, muhtemelen Ask4SEO'nun Google'ın gözünde itibarını artırdı.

seo
SEO Bölüm 6: Video Dalgalanmaya Devam Ediyor

Çevrimiçi video şu anda PATLATILIYOR.

Aslında, Cisco'ya göre , çevrimiçi video 2022'ye kadar tüm çevrimiçi trafiğin% 82'sini oluşturacak.

% 82!

Ve bu hala dünyanın video talebini karşılamayabilir. Her zamankinden daha fazla video olmasına rağmen, HubSpot insanların% 43'ünün DAHA FAZLA video içeriği istediğini belirtiyor .

Kısacası: Video, dijital pazarlama planlarınızın bir parçası değilse, kaçırıyorsunuz demektir. İşte bu yıl SEO'nuzu geliştirmek için videoyu nasıl kullanabileceğiniz.

Videoda Öne Çıkan Snippet'ler

Muhtemelen arama sonuçlarında daha fazla Video Öne Çıkan Parçacık fark etmişsinizdir. Aslında Google, " Öne Çıkan Parçacıklara Yeniden Giriş " raporunda Öne Çıkan Video Parçacıklarını vurguladı . Ve 2021'de Video Öne Çıkan Parçacıklardan daha fazlasını görmeyi umuyorum.

Gördüğüm kadarıyla, video içeriğinizi Öne Çıkan Parçacıklardan almak için yapmanız gereken en önemli 3 şeyi burada bulabilirsiniz.

1. İçeriğinizi Ayrı Bölümlerde Düzenleyin

Bu cok büyük.

Açık bölümler, Google'ın videonuzdaki içeriği anlamasına yardımcı olur. Bu, Google'ın videonuzdan farklı klipleri bir snippet'te kullanmasını kolaylaştırır.

2. Videonuzu SEO için Optimize Edin

Google, videonuzun neyle ilgili olduğunu anlamak için başlığınızı, açıklamanızı ve etiketlerinizi kullanır. Bu nedenle, net bölümleri olan videolar yayınlamanın yanı sıra , videonuzun SEO için optimize edildiğinden de emin olmak istersiniz .

Aslında, 165 Video Özellikli Parçacık üzerinde yapılan küçük bir HubSpot çalışması , bunların% 80'inin başlıkta bir anahtar kelime içerdiğini buldu .

3. Bir Transkript sağlayın

YouTube'un otomatik olarak oluşturduğu altyazılar GERÇEKTEN iyi. Ama% 100 değil. Bu nedenle, YouTube ve Google'ın videonuzun her kelimesini anlama olasılığını artırmak için bir konuşma metni yükleyin.

2021 SEO için YouTube Kanalınızı Büyütün

YouTube, halihazırda dünyanın en büyük 2. arama motorudur.

(Aslında, jumpshot ve Moz kurucusu Rand Fishkin tarafından yapılan bir araştırmaya göre, YouTube'un arama motorudur 2x daha popüler Bing den .) Şaşırtıcı bir şekilde, YouTube hala büyüyor . Kısacası, her zamankinden daha fazla kişi YouTube'da içerik arıyor.

Dolayısıyla, 2021'de SEO'dan daha fazla trafik almak istiyorsanız, özellikle YouTube için içerik oluşturmanızı ve optimize etmenizi öneririm. Göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir arama motorudur.

En iyi kısım? Çoğu pazarlamacı video yapmak için fazla tembeldir. Dolayısıyla, videolarınızın görülmesi oldukça kolaydır (yüksek kaliteli videoları nasıl oluşturacağınızı bildiğinizi varsayarsak).

Örneğin, kanalımda toplam 39 video var. Ve bu 39 video, ayda 228.000'den fazla görüntüleme oluşturuyor.

(Ve tahmin edebileceğiniz gibi, bu izleyicilerin büyük bir kısmı web sitesi ziyaretçisine, potansiyel müşteriye ve müşteriye dönüşür).

Daha iyi hale geliyor: SEO için optimize edilmiş YouTube videoları yayınladığınızda, daha fazla Google mülkü sahibi olacaksınız. Neden? Başlangıç ​​olarak: Tüm Google arama sonuçlarının% 55'i en az bir video içeriyor. (Ve bu videoların neredeyse tamamı YouTube'dan.) Ve Google'ın YouTube'un sahibi olduğunu düşünürsek, 2021'de arama sonuçlarında DAHA FAZLA YouTube videosu bekleyin.

Metin Tabanlı Blog Yazılarına Video İçeriği Göm

İnsanlar daha fazla video içeriği görmek istiyorsa, neden onlara vermiyorsunuz? Bu yüzden blog yazılarınıza video içeriği eklemenizi tavsiye ederim. Ve kendi Google Analytics verilerime göre, bunun hemen çıkma oranınızı önemli ölçüde artırabileceğini gördüm .

SEO Bölüm 7: Tırnak Arama Amacı

Arama Amacı , son birkaç yıldır SEO dünyasında büyük bir konu olmuştur.

Ve iyi bir nedenden dolayı: Arama amacına uymayan içerik sıralanmayacaktır. Ve Google, insanlara tam olarak istedikleri arama sonuçlarını vermede daha iyi hale geldikçe, 1: 1 Arama Amacı eşleşmesine sahip içerik oluşturmak, 2021 SEO için bir zorunluluk olacak.

Her Anahtar Kelimenin Amacını Belirleyin
Her anahtar kelimenin arkasında bir amaç vardır. Belki bir şeye bakmaktır. Veya bir şey satın alın. Veya A ürününü B ürünüyle karşılaştırın. Ve içeriğiniz bu arama amacına ne kadar iyi uyarsa, o kadar iyi sıralanır.

Yani ilk adımınız, hedef anahtar kelimenizin Arama Amacını bulmaktır.

Bazen amaç anahtar kelimede doğrudur.

Ama genellikle o kadar açık değildir. Dolayısıyla, çoğu anahtar kelime için, arama sonuçları size o anahtar kelimenin Arama Amacı hakkında bilmeniz gereken her şeyi söyleyecektir.
Örneğin, "protein tozu" gibi bir anahtar kelime alın. Bu terimi arayan biri biraz protein almak isteyebilir. Ya da belki bunun hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorlar. Pekala, Google'ın bu anahtar kelime için ilk sayfasına göre, "protein tozu" arayan çoğu insan bilgi arıyor .

1'e 1 Arama Amacı Eşleşmesi Olan İçerik Oluşturun

Artık Arama Amacını belirlediğinize göre, arama yapanlara tam olarak aradıklarını veren bir şey yayınlamanın zamanı geldi.

Örneğin, arama motoru sonuç sayfalarını (" SERP'ler ") "YouTube aboneleri nasıl edinilir " için analiz ettiğimde, bunların çoğunlukla liste gönderileri olduğunu fark ettim. Bu bir "nasıl yapılır" anahtar kelimesi olmasına rağmen, adım adım bir eğitim yayınlamadım. Bunun yerine bir liste yazısı yayınladım. Ve içeriğim kullanıcıların istediği şey olduğu için, o sayfa o anahtar kelime için ilk 3'te yer alıyor.

Arama Amacı için Eski İçeriği Yeniden Optimize Edin

Arama Amacı optimizasyonu yalnızca yeni içerik için değildir.

Daha iyi bir Arama Amacı uyumu sağlamak için eski öğelerinizi değiştirebilirsiniz. Sayfa içi SEO'nuzu artırmak için . Veya sadece sayfanın genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek için.

Örneğin, bu gönderi "SEO kampanyası" için gerçekten iyi bir sıralama yapardı.
Ancak Google, bu anahtar kelimeyi arayan insanların gerçekte ne istediğini bulmada daha iyi hale geldikçe, yazım sıralamada düşmeye başladı. Bu mantıklıydı: "SEO kampanyası" arayan biri rastgele bir adamla ilgili bir vaka çalışması istemiyor. Adımların bir listesini istiyorlar. Bu yüzden bu yazıyı takip etmesi kolay adım adım bir rehbere dönüştürdüm. Bugün, o sayfa eski sürüme göre% 156.46 daha fazla organik trafik alıyor.

Search Engine Optimization

SEO Bölüm 8: Azalan TO'larla Mücadele

İnkar etmek yok: Organik tıklama oranı azaldı. Web siteniz aşağı doğru düşüyor. Aslında, bir sektör araştırması , mobil aramadaki organik TO'nun 2015'ten bu yana % 41,4 düştüğünü ortaya koydu .

Nedeni bir sır değil: Google, Yanıt Kutuları, Reklamlar, Atlı Karıncalar, "İnsanlar da soruyor" bölümleri ve daha fazlası gibi SERP Özelliklerini kullanarak organik arama sonuçlarını dışarıda bırakıyor .

Ve SERP'lerde öne çıkmak için, sonucunuzun "üzerime tıklayın!" Diye bağırması gerekir ... yoksa görmezden gelinir.

Anahtar Kelimenizi URL'nize Ekleyin
2019'da , büyük ölçekli organik CTR çalışmamızın sonuçlarını yayınladık . Ve en ilginç bulgularımızdan biri, anahtar kelime açısından zengin URL'lerin, kişinin aramasıyla eşleşen bir anahtar kelime içermeyen URL'lere göre% 45 daha fazla tıklama almasıydı.

Duygu Kullanın (Denize Girmeden)
Çalışmamız, duygusal başlıkların nispeten yüksek bir TO'ya sahip olduğunu buldu. Ancak, "Güçlü Kelimeler" içeren başlık etiketlerinin tıklamaları% 14 azalttığını da gördük. Görünüşe göre Google arama yapanları ilgi çekici başlıkları tıklamak istiyor. Ancak bir başlık tıklama tuzağı bölgesine girerse, başka bir şeyi tıklayacaklardır.

Her Sayfa İçin Meta Açıklamaları Yazın

Başka bir deyişle: web sitenizin açıklama meta etiketlerinin% 100 orijinal olduğundan emin olun. Ve birisini arama sonuçlarında sitenizi tıklamaya zorlar.

Bu, TO'nuzu yaklaşık% 6 oranında artırabilecek 2 dakikalık basit bir adımdır.

2021 için Hızlı SEO İpuçları

Bölüm - 2021 için hızlı SEO ipuçları

Bu bölümde size şu anda harika çalışan birkaç hızlı kazanma taktiği göstereceğim.

Ve 2021'de daha da iyi çalışmalı.
"Araştırma İçeriği" yayınlayın
Blogcular ve gazeteciler verileri SEVİYOR.

Ve onları bir istatistik, anket veya endüstri araştırması ile bağlarsanız, yarın olmayacakmış gibi size bağlanırlar. Örneğin 2020'de 5 adet Araştırma İçeriği yayınladık. Ve bu 5 içerik 22.926 backlink, 23.217 sosyal medya paylaşımı ve 262.983 bin ziyaretçi getirdi .

Deli.

Araştırma İçeriğinin dezavantajı, bir liste gönderisini veya örnek olay incelemesini patlatmaktan çok daha fazla iş olmasıdır. Ancak doğru yapıldığında, ekstra çaba tamamen karşılığını verebilir.

Görsel İçerik Oluşturun
(Özellikle "Konsept Görselleri")
Tıpkı video gibi, görsel içerik de hızla büyüyor.

Aslında, yakın zamanda yapılan bir anket , pazarlamacıların% 87,5'inin içerik pazarlama çabalarının çoğunda görsel içerik kullandığını ortaya koydu.
Pinterest ve Instagram gibi sosyal medya siteleri sayesinde görsel içerik 2021'de büyümeye devam edecek.

Bu trendden nasıl yararlanabilirsiniz? Daha fazla görsel içerik oluşturun… özellikle "Konsept Görselleri". Deneyimlerime göre, "Konsept Görselleri" süslü bir infografik kadar iyi olabilir… daha iyi olmasa da.

(Konsept Görselleri, diğer sitelerin içeriklerine kolayca yerleştirebilecekleri görsellerdir. Bunu yaptıklarında, genellikle size geri bağlantı verirler.)
SEO için Podcast Gösterisi Notlarınızı Optimize Edin
Herkesin ve annesinin bir podcast'i var.

Ancak çok az kişi şov notlarını Google'da sıralamaktadır. Neyse ki, podcast şov notlarınızı SEO için optimize etmek çok zor değil.

İşte nasıl yapılacağı. Öncelikle, röportajınızın tam bir dökümünü alın. Ardından, bu transkripti tam bir blog gönderisine dönüştürün. Başka bir deyişle, transkriptinizi kopyalayıp yapıştırıp bir gün demeyin. Bunun yerine, transkripti, aşağıdakiler dahil, kendi başına durabilecek bir gönderiye dönüştürmek istersiniz:

Giriş
Alt başlıklar
Ekran görüntüleri ve görseller
İç ve dış bağlantılar
Yorumlar bölümü
İşte bunun nasıl görünebileceğine dair bir örnek.

Podcast Konuğu Olarak Geri Bağlantılar Oluşturun
Podcast'ler, bağlantı kurmanın en sevdiğim yollarından biridir.

Bu, konuk göndermeye benzer… tüm ileri geri hareketler olmadan. Sadece ortaya çıkın, bildiklerinizi paylaşın ve hoş bir geri bağlantı elde edin: Ve podcasting'in popülaritesi bir fasulye sapı gibi büyüyor. Aslında, 100 milyon Amerikalı ayda en az bir podcast dinliyor (bu geçen yıla göre% 10 arttı).

Bu, gelecek yıl podcast'lerden bağlantılar almanız için muhtemelen DAHA FAZLA fırsat olacağı anlamına geliyor.

İçerik Merkezlerini Yayınlayın

İçerik merkezleri, esasen belirli bir konuyu kapsayan bir dizi ilgili içeriktir.

Ancak rastgele blog gönderilerini birbirine bağlamak yerine, bunları tek bir "merkezde" girişler olarak sunarsınız.

Ve hub için bir hub ana sayfası oluşturun. Bu merkezler, sitenizin SEO'su için çifte görev yapar.

Birincisi, hub'lar, insanların sizinle paylaşmasını ve sizinle bağlantı kurmasını sağlayan "WOW" içerik türüdür.

Çok az kişi bir içerik merkezi oluşturmak için gereken işi yapmaya isteklidir. Böylece bunu yaptığınızda, anında öne çıkacaksınız.
İkinci olarak, merkez sayfalarınız stratejik olarak çok sayıda tanımlı anahtar kelime için sıralama yapacak şekilde tasarlanmıştır.

Örneğin, SEO Pazarlama Merkezi girişlerimizden biri " LSI anahtar kelimeleri " terimi etrafında optimize edilmiştir. Ve "optimize edilmiş" dediğimde, sadece anahtar kelimemi başlık etiketimde kullanmayı kastetmiyorum.

İçerik, arama amacı için% 1000 optimize edilmiştir . Örneğin, "LSI anahtar kelimeleri" arayan bir kişi muhtemelen temel bilgileri öğrenmek istemektedir. Ne olduğu ve SEO için neden önemli olduğu gibi.

Ve her giriş, insanlara bu konuyla ilgili bir ön bilgi verecek şekilde yapılandırılmıştır.

Bitcoin Nedir - Bitcoin Nasıl Alınır? - Bitcoin Hesapları ve Bitcoin Cüzdan

bitcoin nedir nasıl alınır sorularının cevapları yazımızda yer almaktadır. Farklı disiplinlerin bir araya çalışmasıyla hayata yön veren birçok buluş olmuştur. Bilişim ve finans bilimlerin ortak çalışması ile Kripto para birimi dijital bir varlık, sanal bir para sistemi kurmuştur. Kripto para denince akla ilk gelen birim Bitcoin’dir.

bitcoin nedir daha detaylı anlatım ve bitcoin haberleri için hemen ziyaret edin.

Bitcoin Nedir Nasıl Alınır? Detaylı Anlatım

Bitcoin satın almaya başlamak için bilinmesi gerekenler

Anlık olarak Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Bitcoin Dijital cüzdan

Bitcoin madeni bir para birimi olmadığı için tamimiyle algoritma teknolojisiyle elde edilen sanal paradır. Bu sebeple bizim gözle görülen dokunarak varlığını algıladığımız maden paralar gibi elle tutulamaz, saklanamaz. Yazılıma dayalı güvenilir kullanıcıların ödeme bilgilerini ve parolalarını saklayan bir nevi sanal kasadır. Dijital cüzdanla kullanıcılar ödemelerini hızlı ve kolay bir şekilde yaparlar. Kullanıcılar ödemelerini akıllı telefonlarından gerçekleştirebilirler.


Bitcoin ve ondan sonra gelen diğer tüm büyük kripto para birimleri, anahtar çiftlerini kullanan bir kripto grafik sistem olan açık anahtarlı kartografi üzerine inşa edilmiştir. Genel olarak bilinen ve tanımlama için gerekli olan açık anahtarlar ve saklanan özel anahtarlar gizli ve kimlik doğrulama ve şifreleme için kullanılır Özel anahtar, belirli bir adresteki paranın kripto para birimi kullanıcısına sahip olmasını sağlayan şeydir.

bitcoin nedir


Blockchain cüzdanı otomatik olarak özel anahtarlar üretir ve saklar. Bir Blockchain cüzdanından gönderildiğinde, yazılım işlemi özel anahtar ile imzalar (aslında ifşa etmeden), bu da tüm ağa gönderilen adresteki parayı transfer etmeye yetkili olunduğunu gösterir. Bazı kullanıcılar özel anahtarlarını güçlü bir parola ile bir cüzdanı şifreleyerek ve bazı durumlarda soğuk depolama seçeneğini seçerek korurlar; yani, cüzdanın çevrimdışı saklanması. Uzun süreli depolama için Bitcoin cüzdanı kullanılmamalıdır. Bitcoin veya anahtarı, güvenlik için çoklu imza özelliği kullanan bir cüzdanda saklanmalıdır.

Güvenli internet bağlantısı

Çevrimiçi Bitcoin ticareti yapmayı seçilirse, dijital cüzdanına erişim konusunda dikkatli olmak gerekebilir. Halka açık alanlarda sunulan wifi hizmeti yeni başlayan trader’lar için tehlikelidir korsan kullanıcılar tarafından sürekli izlenir, erişime açık olan bilgisayarlar ele geçirilir. Bitcoin ve diğer yatırım araçlarını kullanılması gerektiğinde kapalı ve wifi şifresini az kişinin bildiği ortamlar tercih edilmedir.
Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için uygun bir bitcoin platformuna kaydınızı yapın.

Banka hesabı, banka kartı veya kredi kartı

Bir Bitcoin hesabı açmak

Kullanmak istenilen cüzdan türünü bulmak ve ardından kullanmak için bir uygulama, yazılım, donanım veya üçüncü taraf hizmeti seçmek ve kurulum için adım adım talimatları takip etmek kadar kolaydır. İki tür Bitcoin hesabı vardır:


Private: Cihazda çalışan cüzdanın tam kontrolünü kullanıcıya verir. Öte yandan, cüzdanı güvende tutmaktan ve onunla ilişkili tüm bilgileri korumaktan yine kullanıcı sorumlu tutulur. Eğer kullanıcı kaybederse, Bitcoin'ini kaybeder Bunlar genellikle donanım veya yazılım / masaüstü cüzdanlarında bulunur.


Havuz: Coinbase ve Kraken gibi platformlar, yerel bilgisayara herhangi bir yazılım yükleme gerektirmeyen Bitcoin hesapları sunar. Barındırılan bir Bitcoin cüzdanı daha kullanışlıdır, çünkü ona internet üzerinden herhangi bir yerden erişebilir ve cüzdan kaybolursa Bitcoin'ini kaybetme konusunda endişelenmeye gerek yoktur. Tüm Bitcoin bilgileri ile dışarıdan bir tarafa güvenildiği için olumsuz tarafı güvenlik ve gizliliktir.


Bilgisayarda veya cep telefonda bir Bitcoin hesabı oluşturulduğunda, ilk Bitcoin adresini oluşturacaktır; ihtiyaç duyulduğunda daha fazlasını yaratılabilir. E-postanın işleyişine benzer şekilde, kullanıcıya ödeme yapabilmeleri için adresleri çevredeki insanlara ifşa edebilirsiniz veya tam tersi, ancak Bitcoin adreslerinin yalnızca bir kez kullanılması gerekir.

Bitcoin borsaları

Bitcoin nedir nasıl alınır sorusunun cevabında borsalar çok önemli yer tutmaktadır. Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak veya ticaret yapmak ilk başta göz korkutucu olabilir. Dolandırıcılık ve para kaybeden insanlar hakkında sık sık haberler var. Bu doğru olsa da ve birçok dolandırıcılık olmuş ve olmaya devam ederken, kripto para birimine yatırım yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Son birkaç yılda kripto ticaretini güvenli ve kolay hale getiren çok şey gelişti.


Coinbase ve Coinbase Pro: En İyi Genel Coinbase, 2009'da Bitcoin'in kodunun yayınlanmasından çok kısa bir süre sonra 2012'de kuruldu ve tamamen düzenlenmiş ve lisanslı bir kripto para borsasıdır.


Cash App: Cash App, Venmo'ya çok benzeyen bir eşler arası para transfer sistemidir. Bu tür bir hizmet, kullanıcıların yiyecekleri bölmelerine, bir oda arkadaşına kira ödemelerine ve hatta Cash App'i destekleyen bir perakendeciden çevrimiçi alışveriş yapmalarına olanak tanır. Cash App temelde bir banka hesabı görevi görebilir ve kullanıcılar kendi Cash App banka kartlarına sahip olabilir. Bu hizmet başlı başına çok uygundur.


Yerli kripto para borsaları, Binance gibi borsalardan da güvenle işlem gerçekleştirebilirsiniz.
Bitcoin nedir nasıl alınır konusu ile ilgili soru ve görüşlerinizi yorumdan iletebilirsiniz.

Bitcoin Nedir - Bitcoin Nasıl Alınır? - Bitcoin Hesapları ve Bitcoin Cüzdan

bitcoin nedir nasıl alınır sorularının cevapları yazımızda yer almaktadır. Farklı disiplinlerin bir araya çalışmasıyla hayata yön veren birçok buluş olmuştur. Bilişim ve finans bilimlerin ortak çalışması ile Kripto para birimi dijital bir varlık, sanal bir para sistemi kurmuştur. Kripto para denince akla ilk gelen birim Bitcoin’dir.

bitcoin nedir daha detaylı anlatım ve bitcoin haberleri için hemen ziyaret edin.

Bitcoin Nedir Nasıl Alınır? Detaylı Anlatım

Bitcoin satın almaya başlamak için bilinmesi gerekenler

Anlık olarak Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Bitcoin Dijital cüzdan

Bitcoin madeni bir para birimi olmadığı için tamimiyle algoritma teknolojisiyle elde edilen sanal paradır. Bu sebeple bizim gözle görülen dokunarak varlığını algıladığımız maden paralar gibi elle tutulamaz, saklanamaz. Yazılıma dayalı güvenilir kullanıcıların ödeme bilgilerini ve parolalarını saklayan bir nevi sanal kasadır. Dijital cüzdanla kullanıcılar ödemelerini hızlı ve kolay bir şekilde yaparlar. Kullanıcılar ödemelerini akıllı telefonlarından gerçekleştirebilirler.


Bitcoin ve ondan sonra gelen diğer tüm büyük kripto para birimleri, anahtar çiftlerini kullanan bir kripto grafik sistem olan açık anahtarlı kartografi üzerine inşa edilmiştir. Genel olarak bilinen ve tanımlama için gerekli olan açık anahtarlar ve saklanan özel anahtarlar gizli ve kimlik doğrulama ve şifreleme için kullanılır Özel anahtar, belirli bir adresteki paranın kripto para birimi kullanıcısına sahip olmasını sağlayan şeydir.

bitcoin nedir


Blockchain cüzdanı otomatik olarak özel anahtarlar üretir ve saklar. Bir Blockchain cüzdanından gönderildiğinde, yazılım işlemi özel anahtar ile imzalar (aslında ifşa etmeden), bu da tüm ağa gönderilen adresteki parayı transfer etmeye yetkili olunduğunu gösterir. Bazı kullanıcılar özel anahtarlarını güçlü bir parola ile bir cüzdanı şifreleyerek ve bazı durumlarda soğuk depolama seçeneğini seçerek korurlar; yani, cüzdanın çevrimdışı saklanması. Uzun süreli depolama için Bitcoin cüzdanı kullanılmamalıdır. Bitcoin veya anahtarı, güvenlik için çoklu imza özelliği kullanan bir cüzdanda saklanmalıdır.

Güvenli internet bağlantısı

Çevrimiçi Bitcoin ticareti yapmayı seçilirse, dijital cüzdanına erişim konusunda dikkatli olmak gerekebilir. Halka açık alanlarda sunulan wifi hizmeti yeni başlayan trader’lar için tehlikelidir korsan kullanıcılar tarafından sürekli izlenir, erişime açık olan bilgisayarlar ele geçirilir. Bitcoin ve diğer yatırım araçlarını kullanılması gerektiğinde kapalı ve wifi şifresini az kişinin bildiği ortamlar tercih edilmedir.
Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için uygun bir bitcoin platformuna kaydınızı yapın.

Banka hesabı, banka kartı veya kredi kartı

Bir Bitcoin hesabı açmak

Kullanmak istenilen cüzdan türünü bulmak ve ardından kullanmak için bir uygulama, yazılım, donanım veya üçüncü taraf hizmeti seçmek ve kurulum için adım adım talimatları takip etmek kadar kolaydır. İki tür Bitcoin hesabı vardır:


Private: Cihazda çalışan cüzdanın tam kontrolünü kullanıcıya verir. Öte yandan, cüzdanı güvende tutmaktan ve onunla ilişkili tüm bilgileri korumaktan yine kullanıcı sorumlu tutulur. Eğer kullanıcı kaybederse, Bitcoin'ini kaybeder Bunlar genellikle donanım veya yazılım / masaüstü cüzdanlarında bulunur.


Havuz: Coinbase ve Kraken gibi platformlar, yerel bilgisayara herhangi bir yazılım yükleme gerektirmeyen Bitcoin hesapları sunar. Barındırılan bir Bitcoin cüzdanı daha kullanışlıdır, çünkü ona internet üzerinden herhangi bir yerden erişebilir ve cüzdan kaybolursa Bitcoin'ini kaybetme konusunda endişelenmeye gerek yoktur. Tüm Bitcoin bilgileri ile dışarıdan bir tarafa güvenildiği için olumsuz tarafı güvenlik ve gizliliktir.


Bilgisayarda veya cep telefonda bir Bitcoin hesabı oluşturulduğunda, ilk Bitcoin adresini oluşturacaktır; ihtiyaç duyulduğunda daha fazlasını yaratılabilir. E-postanın işleyişine benzer şekilde, kullanıcıya ödeme yapabilmeleri için adresleri çevredeki insanlara ifşa edebilirsiniz veya tam tersi, ancak Bitcoin adreslerinin yalnızca bir kez kullanılması gerekir.

Bitcoin borsaları

Bitcoin nedir nasıl alınır sorusunun cevabında borsalar çok önemli yer tutmaktadır. Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak veya ticaret yapmak ilk başta göz korkutucu olabilir. Dolandırıcılık ve para kaybeden insanlar hakkında sık sık haberler var. Bu doğru olsa da ve birçok dolandırıcılık olmuş ve olmaya devam ederken, kripto para birimine yatırım yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Son birkaç yılda kripto ticaretini güvenli ve kolay hale getiren çok şey gelişti.


Coinbase ve Coinbase Pro: En İyi Genel Coinbase, 2009'da Bitcoin'in kodunun yayınlanmasından çok kısa bir süre sonra 2012'de kuruldu ve tamamen düzenlenmiş ve lisanslı bir kripto para borsasıdır.


Cash App: Cash App, Venmo'ya çok benzeyen bir eşler arası para transfer sistemidir. Bu tür bir hizmet, kullanıcıların yiyecekleri bölmelerine, bir oda arkadaşına kira ödemelerine ve hatta Cash App'i destekleyen bir perakendeciden çevrimiçi alışveriş yapmalarına olanak tanır. Cash App temelde bir banka hesabı görevi görebilir ve kullanıcılar kendi Cash App banka kartlarına sahip olabilir. Bu hizmet başlı başına çok uygundur.


Yerli kripto para borsaları, Binance gibi borsalardan da güvenle işlem gerçekleştirebilirsiniz.
Bitcoin nedir nasıl alınır konusu ile ilgili soru ve görüşlerinizi yorumdan iletebilirsiniz.

2021 Mobile SEO - Mobil Öncelikli Dizin Oluşturma: Bilmeniz Gerekenler

2021 yılında mobile seo önemli çünkü hâlâ mobil bir çağdayız. Mobil arama sayısının masaüstü arama sayısını aşmasının üzerinden beş yıldan fazla zaman geçti . Mobil sürümleri daha fazla kişi göreceğinden, Google'ın içeriği mobil sayfalara göre dizine eklemesi ve sıralaması mantıklıdır. Web sitene ücretsiz olarak mobile uyumluluk testi uygulayabilirsin.

Bu kılavuzda, Google'ın sitenizi zaten mobil öncelikli indekslemeye geçirip geçirmediğini nasıl kontrol edeceğinizi ve yoksa nasıl hazırlanacağınızı öğreneceksiniz.

Mobil öncelikli indekslemede misiniz?

Google, 2016'da mobil öncelikli indekslemeye geçiş yaptığını duyurdu.

O zamandan beri, yavaş yavaş daha fazla siteye yayıyorlar. Mart 2021 itibarıyla Google, her site için mobil öncelikli indekslemeyi kullanıma sunmayı hedefliyor . Diğer bir deyişle, dizinleri yalnızca mobil olacaktır.

İşte daha ayrıntılı bir zaman çizelgesi:

 • Kasım 2016 - Mobil öncelikli indeksleme duyuruldu ve bazı sitelerde test ediliyor.
 • Mart 2018 - Mobil öncelikli endeksleme kullanıma sunuluyor.
 • Aralık 2018 - Taranan sitelerin% 50'den fazlası artık mobil öncelikli dizine eklemede.
 • Temmuz 2019 - Yeni siteler için varsayılan olarak mobil öncelikli dizine ekleme.
 • Mart 2020 - Taranan sitelerin% 70'inden fazlası artık Mobil öncelikli dizine eklemede. Ayrıca, mobil ilk indekslemenin Eylül 2020'ye kadar sitelerin% 100'ünde kullanılacağını duyurdular.
 • Temmuz 2020 - Koronavirüs, Mart 2021'e kadar% 100 mobil öncelikli indekslemeyi erteledi.
 • Mart 2021 -% 100 mobil öncelikli indekslemenin geçici olarak başlatılması.
Mart 2020'de Google'dan edindiğimiz en son bilgilere göre , sitelerin% 70'i şimdiden mobil öncelikli indekslemeye geçti .

Google Search Console ile% 70'in içinde olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz . Tarayıcıyı "Hakkında" bölümünde tanımladıkları "Ayarlar" a gidin ve web sitenizin mobil dizine eklenip geçmediğini ve ne zaman geçtiğini size söyleyin. Hâlâ masaüstü dizinindeyseniz, bunun nedeni ayrı bir mobil (m ‑ nokta) web siteniz veya karmaşık bir web siteniz olabilir. Her iki durumda da, ileride bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz ve buna göre hazırlanmanız gerekir.

 <a rel=2021 mobile seo " src="https://ask4seo.com/uploads/close-up-man-s-hand-using-his-mobile-phone_1134-53.jpg" />

2021 yılında mobile SEO nasıl hazırlanır?

İki kez açık olalım: Google'ın ayrı bir mobil ve masaüstü endeksi yok. Bir dizin var ve Google yavaş yavaş sitelerin masaüstü sürümleri yerine mobil sürümlerini dizine eklemeye geçiyor. Bu bir sorun olabilir çünkü mobil sürümünüzde görünmeyen içerik, Google sizi mobil öncelikli dizine eklemeye geçirdikten sonra sayılmayacaktır.

Yukarıda bahsedildiği gibi, bu genellikle yanıt veren siteler için bir sorun değildir, ancak karmaşık web siteleri veya eski m sites nokta siteleri (örneğin, m.website.com) kullananlar için bir sorun olabilir.

Sorunsuz bir geçiş için kontrol etmeniz gerekebilecek 2021 SEO ayarları gözden geçirelim.

Teknik kontroller

Mobil sitenizde birçok teknik öğenin yerinde olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Henüz yapmadıysanız, ücretsiz bir Ahrefs Web Yöneticisi Araçları hesabı oluşturun ve web sitenizi Site Denetiminde tarayın . Varsayılan olarak, web sitenizi bir masaüstü kullanıcı aracısı kullanarak tarayacağız, yani masaüstünde nasıl göründüğünü göreceğiz. Bunu, bir proje oluştururken "Tarama Ayarları" sekmesinden değiştirebilir veya "Proje Ayarları" da düzenleyebilirsiniz. Kullanıcı aracısını Masaüstü'nden Mobil'e değiştirmeniz yeterlidir.

Tavsiyemiz, web sitenizi bir mobil kullanıcı aracısıyla tekrar taramadan önce masaüstü kullanıcı aracısını kullanarak taramanızdır.

Bunu yaparsanız, karşılaştırma özelliğimiz mobil ve masaüstü sitenizi karşılaştırır ve değişen herhangi bir şeyi veya herhangi bir 'yeni' sorun ortaya çıkarsa size söyler (yani, mobilde var olan ancak masaüstünde olmayan sorunlar).

Herhangi bir sorunla ilgili nelerin değiştiğini kontrol etmek isteyebilirsiniz, ancak başlık etiketleri , meta açıklamalar , kanonik etiketler , meta robot etiketleri , hreflang etiketleri , yapılandırılmış veriler ve alt öznitelikleri gibi bazı sayfa içi etiketlerle başlamak isteyebilirsiniz. görüntüler üzerinde.

Kontrol edilecek diğer şeyler:

Robots.txt

M noktalı sitelerle, bu alt alan için robots.txt dosyasının farklı kuralları olup olmadığını kontrol etmek istersiniz . Bunu yapmak için, yourwebsite.com/robots.txt ve m.yourwebsite.com/robots.txt adresine gidin ve farklılıkları arayın. Eğer mücadele ediyorsanız, gibi bir metin karşılaştırma aracı haline iki dosyayı yapıştırın bu bir .

Ayrıca CSS , JavaScript ve resimlerinizin tüm sitelerde taranabilir olduğundan emin olmak isteyeceksiniz . Robot.txt oluştur.

Hız

Google, mobil sürümünüze göre sayfa hızınızı ölçecektir . Bunu kontrol etmek için en iyi yer Google Arama Konsolu'nda "Geliştirmeler"> "Temel Web Vitals"> "Mobil" altındadır. Sayfa hız testi

Pop-up'lar, geçiş reklamları ve reklamlar
Bunun için, çok fazla geçiş reklamınız olmadığından ve ekranın çok fazla kaplamadığından emin olmanız ve görsel olarak kontrol etmeniz gerekir. Google'ın geçiş reklamları için bazı yönergeleri vardır .

En iyi mobil tasarım uygulamaları
Metin boyutu, hafifçe vurma hedefleri, dolgu vb. Bunlar hakkında Google'ın Mobil Uyumluluk Testi'nden veya Google Arama Konsolu'nda "Geliştirmeler"> "Mobil Kullanılabilirlik" altından bilgi alabilirsiniz.

Ayrı bir masaüstü ve mobil (m.) Web siteniz varsa, Google sizi mobil cihaza geçirdikten sonra sitenizin mobil (m.) Sürümünün hem masaüstü hem de mobil arama sonuçlarında görünmesini engellemenin bir yolu yok gibi görünüyor. ilk indeksleme. Tek çözümünüz, kullanıcıları masaüstü sürümüne yeniden yönlendirmek için m ‑ dot'tan kurtulup yanıt vermeye geçmek veya koşullu mantık eklemek olacaktır. Genel olarak, m ‑ nokta karmaşıktır ve bir şeylerin ters gitmesi kolaydır - özellikle hreflang gibi başka öğeler eklerken . Bu noktada, mümkünse bu sistemlerden uzaklaşmak en iyisidir.

Önemli içeriği saklayın

Mobile SEO için en önemlisi mobile olduğunu hissettirebilmektir

Bir sitenin mobil cihazda ve masaüstünde nasıl göründüğü arasında genellikle bazı farklılıklar vardır. Bunun nedeni, daha küçük ekran boyutları nedeniyle bir masaüstü sitesindeki her şeyi mobil cihazlarda göstermenin daha zor olmasıdır. Kenar çubukları veya mega menüler gibi şeyler için yer yoktur, bu nedenle mobil siteler genellikle masaüstü sitelerde bulunan içerik parçalarını hariç tutar veya gizler.

Mobil sitenizin içeriğinin masaüstü sitenizin içeriğiyle aynı olması gerekmez, ancak tüm önemli içeriğin mobil cihazda mevcut olması gerekir. E-posta tercihleri ​​gibi şeyleri hariç tutmak, SEO açısından büyük bir sorun olmayacaktır , ancak yalnızca birisinin mobil cihazlar için çok uzun olduğunu düşünmesi nedeniyle bazı şeyleri hariç tutmak olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Önceden, içerik varsayılan olarak mobil cihazda gösterilmezse, görünür içerikten daha az sayılırdı. Mobil öncelikli indekslemeyle bu değişti ve artık sekmeli içerik gibi daha fazla tasarım seçeneğiniz var.

Google artık kullanıcı deneyimini iyileştirmek için gizli içeriklerde indirim yapmamaktadır.

Birçok e-ticaret sitesinin bu tasarım öğelerini kullanarak mükemmel bir iş çıkardığını fark ettim. Genellikle, ek ürün ayrıntıları, Soru - Cevap, kullanıcı incelemeleri gibi, kullanıcılara talep ettiklerinde ek ayrıntılar sağlayan basitleştirilmiş sayfalar oluşturmayı başarırlar .

Gezinme ve Bağlantılar

Muhtemelen sitenize dış bağlantılar konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Web sitene kaliteli backlink gönder.

Kanonik etiketleriniz doğru olduğu sürece uygun şekilde birleştirilmeli ve mobil sayfalarınız için sayılmalıdırlar.

İle dahili bağlantıları , emin tüm önemli bağlantılar hala mobil sürümünde var olduğunu yapmak istiyorum. Örneğin, bir mobil site, yerden tasarruf etmek için içerik haritalarını atlamış olabilir. Bazı siteler, masaüstü sitelerinde kullandıklarından daha küçük bir mobil menü kullanır. Bunlar, PageRank'in sitenizdeki akış şeklini değiştirebileceği için sıralamanızı etkileyebilir.

Umarım, zaten mobil öncelikli indekslemedesiniz ve gelecek güncellemede endişelenecek bir şeyiniz yok. Değilse, hala vaktiniz varken bir göz atmak ve hazırlanmak isteyebilirsiniz. Mobil yeni normaldir ve burada kalıcıdır, bu nedenle sitenizin hazır olduğundan emin olun.

View older posts »

Search

Archive

Comments

There are currently no blog comments.